Kategorie Zdravotní benefity

Článek
Mochyně peruánská vás dostane chutí i vysokým obsahem vitaminů a minerálů: Jakým způsobem si na ní pochutnáte?
Mochyně peruánská vás dostane chutí i vysokým obsahem vitaminů a minerálů: Jakým způsobem si na ní pochutnáte? Mochyně peruánská se těší stále větší oblibě i v Česku. Pokud jste si tuto rostlinku původem z jižní Ameriky nevypěstovali doma, koncem léta ji seženete také v některých obchodech. Mochyni peruánskou poznáte podle plodů ve tvaru lampiónků, které v sobě skrývají sladko kyselé bobule. Pojídat je můžete samotné nebo si je přidávat třeba do jogurtu.
Článek
Zdravý nápoj z melounu a okurky podporuje přirozenou detoxikaci těla, usnadňuje hubnutí a snižuje krevní tlak
Zdravý nápoj z melounu a okurky podporuje přirozenou detoxikaci těla, usnadňuje hubnutí a snižuje krevní tlak Okurka a vodní meloun patří k plodům, bez kterých si nedokážeme představit léto. Tato zelenina obsahuje víc než 90 procent vody, najdete v ní i vysoký podíl vitaminů, minerálů a dalších prospěšných látek. Meloun a okurka mají mimořádný přínos hlavně tehdy, když je budete konzumovat společně. Trefou do černého je následující zdravý a chutný nápoj.
Článek
Zařaďte okurky do svého letního jídelníčku: Podpoříte své zdraví a zhubnete
Zařaďte okurky do svého letního jídelníčku: Podpoříte své zdraví a zhubnete Když se potřebujeme v létě osvěžit něčím zdravým, automaticky sáhneme po vodním melounu. Ovšem je tu i další zelenina, na kterou často zapomínáme. Řeč je o obyčejné okurce, která má pro naše tělo spoustu zdravotních benefitů a pomůže nám i zhubnout. Proč byste ji měla do svého letního jídelníčku zařadit i vy?
Článek
Že je pití teplé vody nesmysl? Prospěje to vašemu fyzickému i psychickému zdraví
Že je pití teplé vody nesmysl? Prospěje to vašemu fyzickému i psychickému zdraví Pravděpodobně máte zažito, že byste měla v rámci svého pitného režimu denně vypít kolem 1,5 litru čisté studené vody. Jenže rozhodně se nic nestane, když studenou vodu během dne proložíte také několika sklenicemi vody teplé. Právě pití teplé vody má pro lidské tělo spoustu zdravotních benefitů, o kterých jste možná neměli ani zdání.
Článek
Proč pít celerovou šťávu? Odšťavněný řapíkatý celer slibuje spoustu zdravotních benefitů
Proč pít celerovou šťávu? Odšťavněný řapíkatý celer slibuje spoustu zdravotních benefitů Zprávy o blahodárných účincích celerové šťávy se doslova jako lavina šíří sociálními sítěmi. Pravidelnému pití odšťavněného řapíkatého celeru podlehly i zahraniční celebrity, které ještě před nějakým časem vychvalovaly doslova zázračné účinky avokáda. Proč je šťáva z řapíkatého celeru tak úžasná a jakým způsobem působí na naše zdraví?
Článek
Mandle namočené ve vodě: Superpotravina, o které jen málokdo ví
Mandle namočené ve vodě: Superpotravina, o které jen málokdo ví Pokud si myslíte, že neexistuje rozdíl mezi suchými mandlemi a mandlemi namočenými přes noc několik hodin ve vodě, musíme vás vyvést z omylu. Právě namočené mandle jsou několikanásobně zdravější a dokážou s naším tělem udělat neskutečné věci. Jaké má tato superpotravina léčebné účinky a proč bychom si ji měli dopřávat každé ráno?