Kategorie Zdravotní benefity

Článek
Bosá chůze po písečné pláži je balzámem pro nohy a duši. Vašemu tělu nabízí spoustu zdravotních benefitů
Bosá chůze po písečné pláži je balzámem pro nohy a duši. Vašemu tělu nabízí spoustu zdravotních benefitů Čas letních dovolených je tu. Chystáte se na dovolenou k moři, kde budou písečné pláže? V tom případě se nejen opalujte a koupejte, ale také pravidelně procházejte bosýma nohama po písku. Chůze po písečné pláži má totiž vašemu zdraví co nabídnout. O které zdravotní výhody se jedná především?
Článek
Oregano není jen koření, ale zázračná rostlina s řadou zdravotních výhod
Oregano není jen koření, ale zázračná rostlina s řadou zdravotních výhod Dobromysl obecná neboli oregano pochází ze Středozemí a roste dokonce i u nás na loukách. Je také považována za zázračné léčivé koření, které dokáže vyřešit spoustu neduh. Oregano je typické svou chutí i vůni, proto si jej zcela jistě s žádným jiným kořením nespletete.
Článek
Vyhazujete slupky z cibule? Od teď už to nikdy neuděláte
Vyhazujete slupky z cibule? Od teď už to nikdy neuděláte Cibule patří mezi potraviny, bez kterých by si hospodyňky vaření dokázaly jen těžko představit. Nejenom, že jídlu dodá vytříbenou chuť, navíc je pro nás opravdu velmi zdravá. Bohužel naše nevědomost způsobila, že tu část, která je pro nás mnohem prospěšnější než samotná cibule, vyhazujeme.
Článek
Pórek je elixírem zdraví: Tato chutná zelenina má spoustu zdravotních výhod
Pórek je elixírem zdraví: Tato chutná zelenina má spoustu zdravotních výhod Pórek patří k nejoblíbenějším druhům zeleniny. Má velmi jemnou a příjemnou chuť, je snadný na přípravu, a především také velmi zdravý. Pokud pórek zařadíte do svého jídelníčku, rozhodně nebudete litovat. Jaké jsou tedy zdravotní benefity pórku a které chutné recepty si z něj můžete připravit?
Článek
Zelené, žluté, nebo hnědé? Poradíme, kdy jíst banány a která barva banánů je nejzdravější
Zelené, žluté, nebo hnědé? Poradíme, kdy jíst banány a která barva banánů je nejzdravější Banány milujeme ze spousty důvodů. Toto tropické ovoce nám zkrátka chutná a vzhledem k vysokému obsahu vitamínů a minerálů blahodárně působí na naše zdraví. Preferujete banány zelené, žluté, nebo hnědé? Možná vás překvapí, že každá z barev banánu přináší jedinečné zdravotní výhody.
Článek
5 důvodů proč spát na zádech. Jde o nejzdravější polohu na spaní
5 důvodů proč spát na zádech. Jde o nejzdravější polohu na spaní Spíte nejčastěji na pravém či levém boku, na břiše nebo na zádech? Pokud přemýšlíte nad tím, jaká spánková poloha je pro vaše zdraví nejvíce prospěšná, bezkonkurenčně je to spaní na zádech. Zajímá vás, proč tomu tak je?
Článek
Violka vonná krásně voní i léčí. Přinášíme několik receptů, jak ji využít
Violka vonná krásně voní i léčí. Přinášíme několik receptů, jak ji využít Trháte si každé jaro pro potěchu kytičku fialek? Violka vonná, jejíž vůně je bezkonkurenční, nemusí skončit pouze ve váze s vodou. Jelikož je fialka jedlá, nachází místo i v kuchyni. Chutnat vám bude třeba fialkový sirup nebo její kandované květy. Tyto pochoutky z violky vonné však vašemu tělu dodají i spoustu zdravotních benefitů.
Článek
Vlašské ořechy příznivě ovlivňují naše zdraví. Jsou významným zdrojem omega-3, každý den si jich dopřejte celou hrst
Vlašské ořechy příznivě ovlivňují naše zdraví. Jsou významným zdrojem omega-3, každý den si jich dopřejte celou hrst Vlašské ořechy nepatří pouze do bábovek, moučníků nebo vánočního cukroví. Chcete-li udělat něco pro své zdraví, zobejte je pravidelně jen tak. Vlašské ořechy můžete rovněž přidávat do zeleninových salátů či ovesných kaší nebo si z nich připravit chutné pesto na těstoviny. Jaký je tedy hlavní zdravotní přínos tohoto druhu ořechů?
Článek
Mandarinky si dopřávejte nejen o Vánocích. Tento citrusový plod posiluje imunitu a jeho vůně vám zlepší náladu
Mandarinky si dopřávejte nejen o Vánocích. Tento citrusový plod posiluje imunitu a jeho vůně vám zlepší náladu Máte také spojenou vůni mandarinek s vánočními svátky? Toto citrusové ovoce nejen krásně voní, ale i výborně chutná. Má navíc co nabídnout našemu zdraví. Proto není od věci, když si budeme na mandarinkách pochutnávat nejen o Vánocích. Jaké jsou hlavní zdravotní benefity tohoto ovoce?
(15) Načíst více