Kategorie Zdravotní benefity

Článek
Violka vonná krásně voní i léčí. Přinášíme několik receptů, jak ji využít
Violka vonná krásně voní i léčí. Přinášíme několik receptů, jak ji využít Trháte si každé jaro pro potěchu kytičku fialek? Violka vonná, jejíž vůně je bezkonkurenční, nemusí skončit pouze ve váze s vodou. Jelikož je fialka jedlá, nachází místo i v kuchyni. Chutnat vám bude třeba fialkový sirup nebo její kandované květy. Tyto pochoutky z violky vonné však vašemu tělu dodají i spoustu zdravotních benefitů.
Článek
Vlašské ořechy příznivě ovlivňují naše zdraví. Jsou významným zdrojem omega-3, každý den si jich dopřejte celou hrst
Vlašské ořechy příznivě ovlivňují naše zdraví. Jsou významným zdrojem omega-3, každý den si jich dopřejte celou hrst Vlašské ořechy nepatří pouze do bábovek, moučníků nebo vánočního cukroví. Chcete-li udělat něco pro své zdraví, zobejte je pravidelně jen tak. Vlašské ořechy můžete rovněž přidávat do zeleninových salátů či ovesných kaší nebo si z nich připravit chutné pesto na těstoviny. Jaký je tedy hlavní zdravotní přínos tohoto druhu ořechů?
Článek
Mandarinky si dopřávejte nejen o Vánocích. Tento citrusový plod posiluje imunitu a jeho vůně vám zlepší náladu
Mandarinky si dopřávejte nejen o Vánocích. Tento citrusový plod posiluje imunitu a jeho vůně vám zlepší náladu Máte také spojenou vůni mandarinek s vánočními svátky? Toto citrusové ovoce nejen krásně voní, ale i výborně chutná. Má navíc co nabídnout našemu zdraví. Proto není od věci, když si budeme na mandarinkách pochutnávat nejen o Vánocích. Jaké jsou hlavní zdravotní benefity tohoto ovoce?
Článek
Proč každý den jíst sušené švestky: Tato sladká pochoutka je koktejlem zdraví
Proč každý den jíst sušené švestky: Tato sladká pochoutka je koktejlem zdraví Až vás příště přepadne chuť na sladké, dejte si sušené švestky. Toto sušené ovoce nejen dobře chutná, ale také výrazně prospívá vašemu zdraví. Sušené švestky tradičně patřily do podzimního a zimního jídelníčku našich předků. A právem. Které zdravotní benefity vám může pravidelná konzumace této sušené pochoutky přinést?
Článek
Mezinárodní den kávy si každoročně připomínáme 1. října: Kde se tento nápoj vzal, na jaké způsoby jej pijeme a co přináší našemu zdraví
Mezinárodní den kávy si každoročně připomínáme 1. října: Kde se tento nápoj vzal, na jaké způsoby jej pijeme a co přináší našemu zdraví Káva patří k nejoblíbenějším nápojům na světě. Statistiky říkají, že lidé každý den vypijí až miliardu šálků. Jako oslavu pití tohoto voňavého moku vyhlásila Mezinárodní organizace pro kávu na první říjnový den Mezinárodní den kávy. Tento výjimečný svátek má napomáhat také podpoře kávy, která je produkovaná a prodávaná podle standardů Fair trade.
Článek
Mezinárodní den čokolády slavíme 13. září. Sladká pochoutka z kakaových bobů je elixírem zdraví
Mezinárodní den čokolády slavíme 13. září. Sladká pochoutka z kakaových bobů je elixírem zdraví Zbožňujete čokoládu? V tom případě byste si neměli nechat ujít 13. září. Toto datum totiž každoročně připadá na Mezinárodní den čokolády, který je velkým svátkem všech milovníků sladké pochoutky z kakaových bobů. Čokoláda si zkrátka svůj den zaslouží. Je mezi námi vůbec někdo, kdo by ji nemiloval?
Článek
Kdy a jak sklízet rakytník řešetlákový: Oranžové plody nadupané vitaminy zrají v září, jejich sklizeň usnadní mrazák
Kdy a jak sklízet rakytník řešetlákový: Oranžové plody nadupané vitaminy zrají v září, jejich sklizeň usnadní mrazák Plody rakytníku řešetlákového jsou elixírem zdraví. Obsahují vitaminy C, A, E a K1, minerály i organické kyseliny. Díky tomuto blahodárnému koktejlu látek mají pozitivní vliv na imunitu. Se sklizní plodů rakytníku řešetlákového je to však horší. Jakým způsobem tyto oranžové bobule otrháte z trnitých větviček co nejsnadněji?
Článek
Měsíček lékařský je osvědčeným lékem našich babiček: Těšte se z jeho blahodárných účinků
Měsíček lékařský je osvědčeným lékem našich babiček: Těšte se z jeho blahodárných účinků Už naše babičky a prababičky znaly léčivou sílu měsíčku lékařského. Uplatnění této bylinky je opravdu široké. Popíjení měsíčkového čaje pomáhá od bolestivé menstruace a přináší úlevu při infekční žloutence. Měsíčková mast zase zatočí s jizvami či mykózou nehtů. Vypěstovat měsíček lékařský na zahrádce či v květináči je velmi snadné. Jak na to?
Článek
Na zelené petrželce si pochutnáte i v zimě: Vypěstujte si ji podle rad našich babiček
Na zelené petrželce si pochutnáte i v zimě: Vypěstujte si ji podle rad našich babiček Zelená petrželka byla součástí pokrmů našich babiček a prababiček i v zimě, když venku mrzlo až praštilo a všude bylo plno sněhu. Naši předkové si totiž i v zimních měsících dokázali hravě vypěstovat zelenou petrželku v bio kvalitě, a to přímo z kořenové petržele. Jakým způsobem postupovat, chcete-li jejich trik také vyzkoušet?
(9) Načíst více