5 osvědčených tipů a triků pro rychlý úklid domova

5 osvědčených tipů a triků pro rychlý úklid domova Zdroj: Shutterstock

Chcete mít doma čisto a uklizeno, ale zároveň se nechcete stát otrokem svého domu či bytu? Přinášíme vám několik tipů na rychlý a snadný úklid domova, který zvládnete levou zadní během 60 minut. Ušetřený čas můžete věnovat své rodině, koníčkům, přátelům nebo práci.

Na efektivní úklid domácnosti si pořiďte kvalitní pomůcky

Chcete rychle a na jedničku s hvězdičkou uklidit svůj domov? V prvém případě potřebujete kvalitní pomůcky. Základem jsou měkké hadříky z mikrovlákna, mop a vysavač. Zvlášť pokud nemáte doma takřka žádné koberce, ale naopak dlažbu, plovoucí podlahu či lino, bez kvalitního mopu se neobejdete.

Velkým pomocníkem pro vás bude zejména sada plochého mopu a kbelíku s rotačním ždímacím košem Vileda Ultramat TURBO, díky kterému bez námahy a během chvíle vytřete celý svůj domov. Tento mop disponuje návlekem ze dvou druhů vláken (mikroaktivních a abrazivních), které dokonale odstraňují nečistoty, bakterie a viry a které navíc perfektně čistí podlahu.

Používejte účinné čisticí prostředky

Úklid domácnosti vám výrazně usnadní také čisticí prostředky. K tomu, abyste dosáhli dokonalého výsledku, jich nepotřebujete příliš. Pořiďte si zejména univerzální čisticí přípravek na podlahy, univerzální přípravek na čištění povrchů, přípravek na čištění kuchyňských linek a sklokeramických desek, ale také přípravek na mytí a leštění zrcadel a skel. Vhod vám rovněž přijdou dezinfekční přípravky na WC a čisticí přípravky určené do koupelen.

Tip: Jestliže nechcete při úklidu domácnosti používat chemikálie, vyrobte si přírodní čisticí prostředky. A to z octu, jedlé sody či kyseliny citronové.

Zdroj: Shutterstock

Uklízejte systematicky místnost po místnosti

V rámci úklidu domácnosti postupujte místnost po místnosti. Začněte obývacím pokojem a kuchyní, pokračujte ložnicí a chodbou a na závěr si nechte koupelnu a toaletu. Při úklidu si počínejte systematicky a zmatkovitě nepřebíhejte z místnosti do místnosti, jedině tak dosáhnete dokonalého výsledku.

Abyste si nepletli hadříky na úklid jednotlivých místností, můžete je rozdělit dle barev – žlutý hadřík používejte třeba v kuchyni, zelený naopak v koupelně. Tímto způsobem zabráníte přenosu bakterií.

Při úklidu místnosti začínejte odshora

Pokud chcete svůj domov rychle a efektivně uklidit, je důležité, abyste při úklidu dané místnosti začínali odshora, tedy od lustru směrem k podlaze. Nejprve tedy u vás doma ukliďte všechny zbytečné věci, které máte na očích a které vám vadí. Schovejte je do skříněk, polic nebo úložných boxů. Následně měkkým hadříkem z mikrovlákna utřete na nábytku a pokojových rostlinách prach, zaprášené předměty můžete rovněž omýt vlhkou utěrkou. 

Nezapomeňte také přeleštit zrcadla či skleněná dvířka skříněk. Vysávání koberců nebo mytí podlah mopem Vileda Ultramat TURBO by mělo být v rámci efektivního úklidu až posledním krokem.

Na úklid domácnosti nebuďte sami

Pokud je to možné, neuklízejte doma sami a k úklidu přizvěte i další členy své rodiny. Více lidí uklidí domácnost za mnohem kratší dobu. Úklid svého domova se tedy snažte delegovat na druhé. Do nejmenších detailů však rozvrhněte, co kdo u vás doma udělá.

Autor:
Publikováno: 15. 4. 2021 11:03 Nahlásit obsah