Trápí vás akné na zádech nebo v dekoltu? Může za to častá chyba při sprchování

Trápí vás akné na zádech nebo v dekoltu? Může za to častá chyba při sprchování Zdroj: Shutterstock

Dělá se vám akné na zádech nebo vás trápí pupínky na krku či v dekoltu? Za akné nebo vyrážku na těle může častá chyba při sprchování, které se nevědomky dopouštíme. Navíc je dobré vědět, že tuto chybu dělají zejména ženy. O co se konkrétně jedná?

Na běžnou chybu při sprchování, která může mít za následek vznik akné na zádech, krku, dekoltu, hrudníku nebo na dalších částech těla, upozornila kožní lékařka Lindsey Zubritsky. Na TikToku přitom zveřejnila konkrétní video, aby zejména ženy věděly, čeho se vyvarovat.

Zdroj: Shutterstock “Všimla jsem si, že když se lidé sprchují, nechají si během toho na vlasech masku nebo kondicionér. Tyto vlasové přípravky opláchnou až na závěr sprchování,” popisuje kožní lékařka ve svém tiktokovém videu.

I když na tomto způsobu sprchování možná nevidíte nic špatného, opak je pravdou. V čem je tedy ten zásadní problém?

“Kondicionéry a masky jsou husté a krémové, takže bývá velmi těžké je z povrchu pokožky odstranit pouze vodou. Když vám zbytky kondicionéru kapají po zádech, hrudníku a jiných částech těla, mohou vám ucpat póry a způsobit vyrážku nebo akné,” vysvětluje Lindsey Zubritsky.

Zdroj: Shutterstock Jak tato kožní lékařka upozorňuje, nejprve byste si měli ve sprše umýt vlasy a až poté své tělo důkladně vymydlit sprchovým gelem. Jestliže jste náchylní k tvorbě akné na zádech či hrudníku, umývání svých vlasů během sprchování se raději rovnou vyhněte. Své vlasy si spíše myjte v předklonu nad vanou či sprchovou vaničkou, aby šampon a další vlasová kosmetika tekly přímo do odpadu.

Zdroj: Self.com, Tiktok.com
Autor:
Publikováno: 5. 10. 2023 14:22 Nahlásit obsah