Lógr z kávy má všestranné využití: Zatočí s celulitidou, pohnojí květiny a odstraní zápach

Lógr z kávy má všestranné využití: Zatočí s celulitidou, pohnojí květiny a odstraní zápach Zdroj: Shutterstock.com

Poctivá káva dokáže příjemně nastartovat nový den. Době, kdy se pil klasický turek odzvonilo, nyní si většina z nás pravidelně dopřává šálek espressa z automatického kávovaru. Kávovou sedlinu, která vám zůstane v tomto přístroji, však nikdy nevyhazujte do koše. Tento lógr z kávy totiž můžete dále využít přímo několika geniálními způsoby.

Kávová sedlina vám pomůže v boji s celulitidou

Kávový lógr obsahuje kofein, který dokáže eliminovat projevy celulitidy. Z kokosového oleje a kávové sedliny si proto zkuste připravit 100procentně přírodní peeling, který nanášejte krouživými pohyby na své problémové partie každý večer. Poté se důkladně opláchněte. Svá stehna a hýždě budete mít viditelně pevnější a hladší už za 14 dnů.

Trápí vás vypadávání vlasů? I tentokrát sáhněte po kávové sedlině

Smícháním kokosového oleje a lógru z kávy si můžete rovněž připravit speciální masku na vlasy. Tuto masku nanášejte nejen na svou hřívu, jemně ji vmasírujte i do pokožky hlavy. Kávovou vlasovou masku následně nechte působit alespoň jednu hodinu. Kofein obsažený v kávové sedlině výrazně zmírní vaše problémy s vypadáváním vlasů.

Zdroj: Shutterstock.com

Kruhy pod očima budou díky lógru minulostí

Kruhy a váčky pod očima umí potrápit každou ženu. Abyste se jich zbavila, nepotřebujete k tomu žádnou drahou kosmetiku. Opět vám postačí kávová sedlina, kterou smíchejte s olivovým nebo kokosovým olejem. Tuto kávovou kašičku každý večer ve slabé vrstvě nanášejte na oční oblast. Zbavíte se tak lépe kruhů a váčků pod očima, a navíc si díky kávě zpevníte celou oční oblast.

Káva jako skvělý pohlcovač pachů

Káva dokáže neutralizovat všechny druhy pachů. Kávovou sedlinu využijete především v lednici nebo v místnosti, kde se před tím kouřilo. Lógr z kávy přitom jednoduše vsypte do menší misky, kterou umístěte buď do spodní části ledničky nebo do rohu pokoje. Trocha vlhké kávové sedliny vám pomůže odstranit zápach česneku, cibule nebo rybiny také z vašich rukou.

Víte, že? Suchá kávová sedlina vám rovněž spraví čich. V případě, že je váš čich otupělý třeba následkem zkoušení parfémů, čichněte si k misce se suchým lógrem nebo kávovými zrny. Vaše čichové buňky budou posléze vnímat všechny pachy a vůně opět běžným způsobem.

Zdroj: Shutterstock.com

Kávových lógrem skvěle pohnojíte venkovní i pokojové rostliny

Zbytky kávy z automatického kávovaru vám skvěle poslouží také jako hnojivo pro venkovní a pokojové rostliny. Kávovou sedlinu nejprve dostatečně vysušte, poté ji můžete přimíchávat do zkypřené půdy v květináčích i na záhoncích. Lógr totiž stejně jako průmyslová hnojiva obsahuje draslík, dusík a fosfor, což jsou látky, které významně podporují růst a odolnost pěstovaných rostlin.

Tip: Zbylý kávový lógr můžete rovněž přidávat do kompostu.

Kávová sedlina vás zbaví zahradních škůdců

Zatímco lidem káva voní, některá zvířata tento kořeněný odér přímo odpuzuje. Vůně kávy je velmi nepříjemná pro kočky, vyhýbají se jí také slimáci a hlemýždi. Pokud vám tato zvířata škodí na zahradě, stačí tedy, když své záhonky začnete postupně obsypávat kávovou sedlinou. Lógr z kávy navíc vytvoří přirozenou bariéru, kterou už takoví slimáci nebudou vůbec přelézat.

Autor:
Publikováno: 27. 8. 2019 12:00 Nahlásit obsah