Kategorie Káva

Článek
Dopřejte si kávovou detoxikaci: Co se stane s vaším tělem, když na sedm dnů vyřadíte kofein?
Dopřejte si kávovou detoxikaci: Co se stane s vaším tělem, když na sedm dnů vyřadíte kofein? Přemýšleli jste někdy nad tím, co se stane, když přestanete pít kávu? Jak si sami sobě namlouváte, rozhodně nebudete unavení a bez energie. Vyzkoušejte sami na sobě sedmidenní kávový detox, který přinese vašemu tělu samé pozitivní věci. Nakonec zjistíte, že kofein obsažený v kávě ke svému životu vlastně vůbec nepotřebujete.
Článek
Lógr z kávy má všestranné využití: Zatočí s celulitidou, pohnojí květiny a odstraní zápach
Lógr z kávy má všestranné využití: Zatočí s celulitidou, pohnojí květiny a odstraní zápach Poctivá káva dokáže příjemně nastartovat nový den. Době, kdy se pil klasický turek odzvonilo, nyní si většina z nás pravidelně dopřává šálek espressa z automatického kávovaru. Kávovou sedlinu, která vám zůstane v tomto přístroji, však nikdy nevyhazujte do koše. Tento lógr z kávy totiž můžete dále využít přímo několika geniálními způsoby.
Článek
Pití kávy s mlékem je evergreenem: Opravdu škodí našemu zdraví?
Pití kávy s mlékem je evergreenem: Opravdu škodí našemu zdraví? V poslední době se vyrojily spekulace o tom, že kombinace kávy a mléka škodí lidskému zdraví. Pokud si pravidelně dopřáváte kávu s mlékem, určitě vás tato záležitost bude velmi zajímat. Někteří lidé tvrdí, že od pití kávy s mlékem byste měli dát ruce pryč. Jiní vám naopak řeknou, že jde pouze o nafouknutou bublinu. Jak to tedy je ve skutečnosti?
Článek
Proč je pití kávy na lačný žaludek špatný nápad?
Proč je pití kávy na lačný žaludek špatný nápad? Mnoho lidí ihned po probuzení sáhne po šálku povzbudivě vonící kávy, aniž by se předtím alespoň trošku nasnídalo. Jenže konzumace kávy na úplně prázdný žaludek může mít nepříjemné zdravotní následky. Jaké?
Článek
Dopřáváte si šálek kávy denně? Tohle udělá s vaším organismem
Dopřáváte si šálek kávy denně? Tohle udělá s vaším organismem Dnešním článkem pravděpodobně potěšíme všechny milovníky dobré kávy a zaryté „kávoholiky“. Ptáte se proč? V dnešním článku se budeme zabývat pozitivními účinky kávy na naše tělo a věřte nám, že jich není málo!
Článek
Snídaně za pochodu: Kde se vzalo coffee to go?
Snídaně za pochodu: Kde se vzalo coffee to go? Možná je to uspěchanou dobou, možná nás ovlivnila západní kultura, ale káva s sebou už neodmyslitelně patří k našemu lifestylu. Kde se u nás vzala a jaké jsou její výhody? Vše se dozvíte v následujícím článku.
Článek
Není káva jako káva: Co dostanete, když si objednáte kávu s tímto názvem?
Není káva jako káva: Co dostanete, když si objednáte kávu s tímto názvem? Káva se k nám rozšířila z Itálie, kde její přípravu dotáhli k naprosté dokonalosti. Mnozí znají jen pár druhů kávových nápojů a ve většině případů je navíc nazývají úplně nesprávnými jmény. Ovšem baristika - to je složitá věda, jejíž zákonitosti bychom si všichni měli osvojit. Alespoň ty základní. Jaké máme druhy kávy a co si pod nimi představit?
(16) Načíst více