Jednoduchá domácí ledová káva z kávovaru: Připravíte ji během minuty

Jednoduchá domácí ledová káva z kávovaru: Připravíte ji během minuty Zdroj: Shutterstock

K teplým a slunným dnům rozhodně patří chutná, osvěžující a povzbuzující ledová káva. Nemusíte na ni chodit pouze do kaváren či cukráren. Chcete vědět, jak udělat ledovou kávu z kávovaru během chvíle i v pohodlí domova? Vyzkoušejte následující recept na ledovou kávu z espressa, kterou zvládnete připravit během chvíle.

Domácí ledová káva z espressa - bez šejkru a bez mixéru

Jak si připravit jednoduchou domácí ledovou kávu z kávovaru? Jde to velmi jednoduše a bez toho, aniž byste potřebovali šejkr nebo mixér. Ledová káva z kávovaru je zkrátka jedinečné osvěžení, které vám dobije baterky.

Doma si můžete rychle a jednoduše připravit ledovou kávu z espressa, která chutná báječně doplněná o vanilkovou zmrzlinu a šlehačku. Prozradíme vám, jak na to.

Zdroj: Shutterstock Ledová káva se zmrzlinou a šlehačkou: Z kávovaru je jedna báseň

Dali byste si ledovou kávu se zmrzlinou a šlehačkou? S využitím espressa z kávovaru i tuto variantu ledové kávy zvládnete rychle a jednoduše. Jak na to?

Do vyšší latte sklenice dejte 5 kostek ledu, na které udělejte espresso přímo z kávovaru. Přidejte jeden až dva kopečky vanilkové zmrzliny, zmrzlinu ozdobte šlehačkou a máte hotovo. 

Zdroj: Shutterstock Tipy, jak dozdobit ledovou kávu z kávovaru

Co dělat, aby ledová káva z kávovaru nejen dobře chutnala, ale také lákavě vypadala? Připravenou ledovou kávu se zmrzlinou a šlehačkou postříkejte například čokoládovým či karamelovým toppingem, posypte kakaem nebo dozdobte snítkou máty a čerstvou malinou. 

Ledovou kávu z kávovaru můžete doplnit také o oplatek. Na závěr do ní nezapomeňte vložit také brčko na pití. Následně se můžete pustit do vychutnávání této dobroty, která vám dodá energii a nakopne všechny vaše smysly.

Zdroj: Vybornakava.cz, Makava.cz, Recepty všeho druhu | Facebook.com

Autor:
Publikováno: 31. 5. 2023 10:13 Nahlásit obsah