Cukání v oku může mít duchovní význam: Co konkrétně znamená?

Cukání v oku může mít duchovní význam: Co konkrétně znamená? Zdroj: Shutterstock

Když vám začne cukat v levém či pravém oku, nejčastěji si řeknete, že je to ze stresu nebo z nedostatku hořčíku. Cukání v oku má však v řadě světových kultur i náboženství opravdu speciální význam. Co tedy může znamenat?

Cukání levého a pravého oka znamená smůlu i štěstí

Jak uvádí portál YourTango.com, pro řadu světových kultur znamenají záškuby v pravém oku štěstí. Pokud vám ale cuká levé oko, můžete mít naopak smůlu. Chcete tento význam více rozvinout? V tom případě záleží na tom, které oko a v jaké části vám cuká a také zda jste žena, nebo muž.

Například v Indii nebo Nepálu znamená cukání v pravém oku štěstí pro muže a smůlu pro ženy, a naopak cukání v levém oku smůlu pro muže a štěstí pro ženy. 

Zdroj: Shutterstock Zaměřeno na část oka, která cuká

Cukání zorničky - Budete mít štěstí.

Cukání horní části oka - Bude se vám finančně dařit.

Cukání spodní části oka - Budete mít nečekané výdaje.

Cukání horního víčka - Očekávejte dobré zprávy.

Cukání obočí - Těšte se na přírůstek do rodiny.

Zdroj: Shutterstock Jak se pohlíží na cukání levého a pravého oka ve světě

Některé světové kultury a náboženství spojují tiky v očích s mystickými silami, hypnózou, vševědoucím nebo zlem. Například pro starověké kultury bylo náhlé cukání v oku signálem toho, že lidské podvědomí naznačuje blížící se budoucnost nebo blízký osud. V Africe zase věří, že když vám začně cukat levé spodní víčko, brzy budete vypouštět potoky slz. V případě levého horního víčka zase očekávejte nečekaného návštěvníka.

Když zase dostanete tik do pravého oka, obyvatelé Karibských ostrovů vám řeknou, že o vás za vašimi zády mluví někdo špatně. A v takové Číně má cukání v oku opravdu speciální význam, který je závislý na přesné denní době, kdy k němu dochází. Například cukání pravého oka v době kolem 7. až 9. hodiny dopolední znamená, že můžete někoho nebo něco ztratit. Cukání levého oka v době kolem 13. až 15. hodiny odpolední zase předpovídá, že přijde příležitost, kterou byste měli využít.

Zdroj: Yourtango.com
Autor:
Publikováno: 23. 3. 2023 09:32 Nahlásit obsah