Jak se mění ženě poprsí během let? Takhle vypadají ve dvaceti, třiceti i čtyřiceti

Jak se mění ženě poprsí během let? Takhle vypadají ve dvaceti, třiceti i čtyřiceti Zdroj: Shutterstock

Krásná a pevná ňadra chceme mít my ženy napořád, jenže čas je nemilosrdný a naše prsa se začínají chtíc nechtíc měnit. Co tedy v našem těle a především u našich prsou probíhá ve dvaceti, třiceti nebo ve čtyřiceti letech?

Ve dvaceti letech

Ano, už i v našich dvaceti letech se začínají prsa měnit. Za kolísání jejich tvaru může zpomalený metabolismus a některé dívky v tomto věku začínají teprve dospívat. Největší změnu však přináší těhotenství, které s sebou pochopitelně nese přibývání na váze a především kojení, na které se naše prsa připravují celých devět měsíců. Některým z nás po kojení prsa zůstanou na stejné velikosti, ovšem i mnohým ženám se prsa zmenší na velikost, kterou ani předtím neměla. Tak či onak to na našich prsou zanechá jisté stopy.

Ve třiceti letech

Ve třiceti letech jsou na prsou stále viditelné změny, které nastaly kvůli těhotenství a zejména v případě, že máte za sebou velký váhový přírůstek a následně úbytek. Sice se prsa ještě dají zpevnit určitým typem cvičení, nikdy se však nevrátí do původního stavu.

Zdroj: Shutterstock

Ve čtyřiceti letech

Ačkoliv si to mnoho žen nechce připustit, v tomto období se naše tělo začíná připravovat na menopauzu. A co se tedy v ženském těle začíná dít? Vaječníky produkují čím dál tím méně estrogenu, a co se týče prsou, dochází u nich k involuci, což znamená, že se vazivová tkáň začíná nahrazovat tukovou tkání, proto jsou i naše prsa v tomto období „měkčí“.  A právě tohle je proces v našem těle, během kterého se mohou vytvářet různé bulky v prsou, které je zapotřebí sledovat a pravidelně docházet na povinné kontroly prsu, tedy na mamograf.

Jen malé procento žen je však se svými prsy spokojeno a je v podstatě jedno, či je dané ženě dvacet či padesát. Je však důležité si uvědomit, že každá z nás je unikát a měla byste se mít ráda taková, jaká jste.

Pokud je však pro vás velikost či tvar vašich prsou obrovskou překážkou, existuje možnost plastické operace, která dokáže ženám zvýšit sebevědomí a především navrátit ztracenou sebedůvěru.

Autor:
Publikováno: 26. 4. 2022 13:44 Nahlásit obsah