Domácí maska na vyhlazení pleti: Kombinace kávy a banánu působí takřka jako přírodní botox

Domácí maska na vyhlazení pleti: Kombinace kávy a banánu působí takřka jako přírodní botox Zdroj: Shutterstock

Chcete si vyrobit domácí masku na obličej proti vráskám? Jestliže si přejete vypnout a vyhladit pleť a zároveň nechcete zatížit svou peněženku, máme pro vás skvělý tip. Stačí smíchat kávu s banánem a získáte nejlepší masku proti vráskám, která působí skoro jako přírodní botox.

Nejlepší maska na obličej proti vráskám? Ze surovin, které máte doma

Jestliže chcete vyhladit jemné vrásky a vypnout pokožku obličeje, pochvalovat si budete zejména kávovo-banánovou masku na obličej, díky jejímuž pravidelnému používání získáte viditelně mladší vzhled. Tato domácí maska na vyhlazení pleti je skvělým přírodním botoxem, který vás vyjde na pár korun.

Jak tato pleťová maska funguje? Banány jsou bohaté na draslík, hořčík, mangan, vitamin B6 a vitamin C. Hydratují pokožku, chrání ji před poškozením způsobeným volnými radikály a zároveň podporují tvorbu kolagenu a elastinu.

Káva obsahuje kofein, antioxidanty, vitaminy řady B, kyselinu listovou, mangan, draslík či hoříčík. Díky svému složení pokožku obličeje stimuluje, vypíná a dodává jí svěží vzhled.

Zdroj: Shutterstock Domácí maska na vyhlazení pleti z banánu a mleté kávy

Za domácí masku na obličej proti vráskám nemusíte vydávat nemalé peníze. Dejte sbohem drahým kosmetickým produktům a vyrobte si účinnou pleťovou masku ze základních surovin, které máte běžně doma. Co vše budete potřebovat?

✔ 0,5 banánu

✔ 2 čajové lžičky mleté kávy

✔ 2 čajové lžičky mletých ovesných vloček

✔ 2 čajové lžičky bílého jogurtu

Zdroj: Shutterstock Postup, jak připravit a nanést domácí masku na obličej proti vráskám

1. Banán utřete vidličkou, smíchejte s bílým jogurtem, mletou kávou a mletými ovesnými vločkami. Vznikne vám kašička, kterou nechte 5 minut odležet.

2. Vzniklou banánovo-kávovou pleťovou masku naneste rovnoměrně na svůj obličej a nechte působit 20 minut. 

3. Pleťovou masku smyjte z tváře teplou vodou, nakonec si svůj obličej ještě opláchněte studenou vodou.

Po aplikaci této domácí pleťové masky bude vaše pleť hydratovaná, více vypnutá a bude mít rovněž svěží vzhled. V ideálním případě doporučujeme domácí masku na vyhlazení pleti z banánu a kávy používat dvakrát do týdne.

Zdroj: Fairmade.cz, Femina.cz
Autor:
Publikováno: 11. 9. 2023 13:02 Nahlásit obsah