7 tipů pro úklid kuchyně, které vám ušetří čas

7 tipů pro úklid kuchyně, které vám ušetří čas Zdroj: Shutterstock

Jen těžko bychom hledali člověka, který by si liboval v úklidu. Někdo to však udělat musí, a když už to musí být, proč si neušetřit čas? Máme pro vás 7 tipů, díky kterým bude uklízení kuchyně rázem snazší.

  • Znečištěnou mikrovlnku vám překvapivě pomohou vyčistit vlhčené ubrousky. Stačí je dát na 3-5 minut do mikrovlnné trouby. Pára změkčí nečistoty a vy tak už jen skvrny lehce ořete.
  • A pokud chcete svou mikrovlnku zbavit nepříjemného zápachu, není nic jednoduššího, než do ní na 3-5 minut dát sklenici vody s vymačkanou citronovou šťávou. Po vypnutí trouby zde sklenici nechte ještě dalších 10 minut.

Zdroj: Shutterstock

  • Špinavý mixér nejlépe vyčistíte tak, že do něj nalijete teplou vodu, přidáte trochu jaru a spustíte mixování na zhruba půl minuty. Poté už stačí jenom vypláchnout.
  • Abyste vyčistili připálenou pánev, nemusíte vypotřebovat litry jaru a ani ji nemusíte drhnout drátěnkou. Nasypejte do pánve trochu soli a připálená místa vyčistěte papírovou utěrkou. Poté důkladně omyjte.

  • Také občas přestáváte mít chuť na sýr potom, co si představíte, že budete čistit struhadlo? Vezměte si na pomoc obyčejný štětec na kreslení, který struhadlo zbaví všech lepkavých nečistot.
  • Odpadkový koš je dobré čas od času pořádně „vypulírovat“, aby se v něm nehromadily nepříjemné pachy, bakterie nebo třeba plísně. Nasypte do něj drcený led, a vodu s octem v poměru 1:1. Ve chvíli, kdy led roztaje, vymyjte koš proudem čisté vody.

Zdroj: Shutterstock

  • S množstvím vypité kávy se na šálcích nenápadně hromadí drobné skvrnky. Aby šálky byly opět jako nové, umyjte je ve směsi soli a octa v poměru 1:1.

Máte své vlastní tipy, jak udržujete vaši kuchyň v čistotě? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 11. 9. 2023 13:08 Nahlásit obsah