Jak odměřit porci špaget na osobu? Zvládnete to díky několika trikům

Jak odměřit porci špaget na osobu? Zvládnete to díky několika trikům Zdroj: Shutterstock

Uvařit špagety je poměrně jednoduchá záležitost. Co nám všem ale často dělá problém, je odhadnout správné množství špaget na jednu porci. Často se tak stává, že špaget uvaříme víc, než potřebujeme, a zbytečně nám v hrnci zbydou. Jak tedy odměřit porci špaget na osobu? Vyzkoušejte následující osvědčené vychytávky.

Jedna porce špaget: Jak ji odhadnout?

Pokud chcete správně odhadnout jednu porci špaget, vždy si dopředu tyto těstoviny nachystejte v suchém stavu. Triků, jak odměřit porci špaget na osobu, můžete následně vyzkoušet hned několik. Záleží jenom na vás, která z těchto vychytávek se vám bude zamlouvat nejvíc.

Spojte palec s ukazováčkem

Porci suchých těstovin na osobu odměříte například tak, když spojíte palec s ukazováčkem. Šířka těchto dvou prstů by měla být shodná právě se šířkou špaget v suchém stavu.  

Zdroj: Shutterstock Použijte naběračku na těstoviny

Naběračka na těstoviny se speciálním ukončením pro snadné nabírání uvařených špaget a jiných těstovin má v sobě otvor, o jehož správné funkci tuší málokdo. Právě tento otvor slouží k odměření jedné porce špaget v suchém stavu. Tímto otvorem stačí jednoduše protáhnout suché špagety a je hotovo.

Vezměte si na pomoc desetikorunu

Porci špaget na osobu odměříte i díky mincím, které máte v peněžence. Vezměte si například na pomoc desetikorunu. Její šířka je opět shodná s jednou porcí špaget.

Odřízněte hrdlo z PET lahve

Velmi chytrou vychytávkou, jak odměřit porci špaget na osobu, je také obyčejná PET lahev. Odřízněte jednoduše její hrdlo. Hrdlo PET lahve následně naplňte co nejvíce špagetami. Tímto způsobem opět velmi snadno odměříte jednu porci špaget.

Zdroj: Shutterstock Zdá se vám jedna porce špaget málo? 

Pravděpodobně vám může připadnout, že výše uvedená jedna porce špaget, kterou odměříte pomocí prstů, desetikoruny, naběračky na těstoviny nebo hrdla PET lahve, je opravdu malé množství. Ovšem nenechte se zmást. Špagety totiž po vaření svůj objem ztrojnásobí. Jestliže tedy špagety váží v suchém stavu 30 gramů, výsledně na talíři budete mít 90 gramů vařených špaget.

Zdroj: Adbz.cz, Bustle.com, Tasteofhome.com

Autor:
Publikováno: 3. 2. 2023 11:26 Nahlásit obsah