Kategorie Očkování proti koronaviru

Článek
V USA zemřela na covid 14letá dívka. Rodiče ji nechtěli očkovat ani zachránit, napsala na Twitteru naštvaná zdravotní sestra
V USA zemřela na covid 14letá dívka. Rodiče ji nechtěli očkovat ani zachránit, napsala na Twitteru naštvaná zdravotní sestra Jak uvedla na svém twitterovém účtu zdravotní sestra z americké Kalifornie, v polovině srpna zažila jednu z nejhorších nočních směn. Za noc jí na covid zemřeli čtyři pacienti - nejstarší byla 45letá žena a nejmladší 14letá dívka. Toto dospívající dítě podle sestry odmítli rodiče očkovat a následně ji zakázali zdravotníkům intubovat.
Článek
Neočkovaná učitelka základní školy nakazila covidem polovinu třídy. Informaci zveřejnilo americké CDC
Neočkovaná učitelka základní školy nakazila covidem polovinu třídy. Informaci zveřejnilo americké CDC Učitelka ZŠ v americké Kalifornii, která nebyla očkovaná proti covidu-19, připisovala kašel a bolest hlavy své alergii. Ve výsledku však nakazila koronavirem polovinu své třídy, od školáků se následně covid přenesl na jejich rodiče a sourozence. O této události informovalo koncem srpna americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).
Článek
Britská moderátorka zemřela po očkování proti covidu. Pitva potvrdila, že její smrt souvisí s vakcínou AstraZeneca
Britská moderátorka zemřela po očkování proti covidu. Pitva potvrdila, že její smrt souvisí s vakcínou AstraZeneca V květnu letošního roku zemřela ve Velké Británii 44letá moderátorka BBC Lisa Shawová na následky komplikací spojených s očkováním vakcínou AstraZeneca. Její smrt zavinily krevní sraženiny, které způsobily otok mozku a krvácení do mozku. Jak ve čtvrtek 26. srpna potvrdila zveřejněná pitevní zpráva, za ženinu smrt může skutečně AstraZeneca.
Článek
Nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí: Britští vědci zveřejnili seznam konkrétních symptomů
Nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí: Britští vědci zveřejnili seznam konkrétních symptomů Očkování proti koronaviru stoprocentně nezaručí, že se covidem-19 znovu nenakazíte. Vakcína však tuto pravděpodobnost výrazně snižuje, a navíc minimalizuje riziko vážného průběhu nemoci. Britští vědci se čerstvě zaměřili na to, jaké jsou nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí. Jejich zjištění zveřejnil portál IFL Science.
Článek
Očkovací místa bez registrace: Kromě Prahy se lidé v Česku bez registrace naočkují i v Brně a Ostravě
Očkovací místa bez registrace: Kromě Prahy se lidé v Česku bez registrace naočkují i v Brně a Ostravě Pro zájemce o očkování proti covidu-19 se v Česku otevřela očkovací místa bez nutnosti předchozí registrace. Od pondělí 12. července se lidé mohli nechat bez registrace naočkovat na dvou místech v Praze. Dobrou zprávou je, že přibydou další očkovací místa bez registrace. A to vždy po jednom v Praze, Brně a Ostravě.
Článek
Očkování dětí proti koronaviru od 1. července: Dítě starší 12 let musí mít souhlas obou rodičů
Očkování dětí proti koronaviru od 1. července: Dítě starší 12 let musí mít souhlas obou rodičů Od 1. července se budou moci proti covidu-19 nechat v Česku očkovat děti starší 12 let. Aby mohlo být dítě naočkováno, musí k tomu mít souhlas obou rodičů. To může vyvolat problémy například v rozvedených rodinách. Mladí lidé starší 16 let, kteří již mají k očkování přístup, souhlas rodičů mít nemusejí.
Článek
Dovolená v Chorvatsku je od 1. dubna o dost snazší. Chorvatsko aktualizovalo pravidla pro vstup do země
Dovolená v Chorvatsku je od 1. dubna o dost snazší. Chorvatsko aktualizovalo pravidla pro vstup do země Chtěli byste na dovolenou do Chorvatska, ale neznáte přesná pravidla pro vstup do této jihoevropské země? Chorvatská vláda se rozhodla, že nebude čekat na rozhodnutí Evropské unie týkající se covidových pasů, a vydala svá pravidla. Co tedy aktuálně musíte dodržet, pokud se chcete slunit na chorvatské pláži?
Článek
Vakcíny proti koronaviru Pfizer, Moderna a AstraZeneca, ale i Sputnik, Novavax a Janssen: Jak fungují a čím se od sebe liší
Vakcíny proti koronaviru Pfizer, Moderna a AstraZeneca, ale i Sputnik, Novavax a Janssen: Jak fungují a čím se od sebe liší Vakcín proti koronaviru byla vyvinutá celá řada. Státy EU mohou aktuálně používat vakcíny Pfizer/BioNtech, Moderna a AstraZeneca, které schválila Evropská komise. V Česku se zatím očkuje prvními dvěma. Ve hře jsou však i další vakcíny proti koronaviru, včetně vakcín Sputnik, Novavax a Janssen. Na jaké bázi tyto vakcíny fungují?
Článek
Očkování proti koronaviru v Izraeli: 14 dnů po první dávce vakcíny Pfizer a BioNTech pokleslo riziko nákazy koronavirem u očkovaných o 50 procent
Očkování proti koronaviru v Izraeli: 14 dnů po první dávce vakcíny Pfizer a BioNTech pokleslo riziko nákazy koronavirem u očkovaných o 50 procent Blízkovýchodní stát Izrael, kde aktuálně probíhá na plné obrátky očkování proti koronaviru, přináší dobré zprávy. Místní ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že u lidí, kteří přijali první dávku vakcíny Pfizer a BioNTech, poklesla nákaza koronavirem o celých 50 procent. Tuto informaci 12. ledna publikoval list The Times of Israel.
(3) Načíst více