Dovolená v Chorvatsku je od 1. dubna o dost snazší. Chorvatsko aktualizovalo pravidla pro vstup do země

Dovolená v Chorvatsku je od 1. dubna o dost snazší. Chorvatsko aktualizovalo pravidla pro vstup do země Zdroj: Pexels

Chtěli byste na dovolenou do Chorvatska, ale neznáte přesná pravidla pro vstup do této jihoevropské země? Chorvatská vláda se rozhodla, že nebude čekat na rozhodnutí Evropské unie týkající se covidových pasů, a vydala svá pravidla. Co tedy aktuálně musíte dodržet, pokud se chcete slunit na chorvatské pláži?

Za jakých podmínek mohou turisté vstoupit do Chorvatska bez karantény

Chorvatská vláda od čtvrtka 1. dubna rozšířila možnosti pro příjezd zahraničních turistů do země, aniž by lidé, kteří do Chorvatska přicestují, museli do povinné karantény. Co vás tedy čeká, pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku?

Podle chorvatského ministra vnitra Davora Božinoviće je vstup do Chorvatska od 1. dubna 2021 možný bez absolvování povinné karantény hned v několika případech. Turisté musejí předložit negativní výsledek PCR, ale i antigenního testu, který není starší více než 48 hodin. Děti mladší sedmi let však podle Davora Božinoviće test podstupovat nemusí.

Lidé mohou do Chorvatska vstoupit také s platným potvrzením o prodělání covidu v posledních šesti měsících nebo s platným potvrzením o očkování.

Zdroj: Pexels

Chorvatsko nedělá rozdíly mezi vakcínami, jimiž jsou turisté očkovaní

Jak sdělila chorvatská vláda, Chorvatsko nebude dělat rozdíly mezi vakcínami, kterými budou přijíždějící turisté naočkováni. Jde tedy nejen o vakcíny schválené Evropskou agenturou pro léčivé přípravky, jako je Pfizer, AstraZeneca nebo Moderna. Chorvaté turistům uznají také očkování ruským Sputnikem V nebo některou čínskou vakcínou.

Jak je to s cestou z Chorvatska zpátky do Česka

Jaká pravidla musíte naopak dodržet, pokud cestujete z Chorvatska zpátky do Česka? Jak vysvětluje cestovatelská mapa sestavená českým ministerstvem zahraničí, musíte před cestou do Česka podstoupit PCR test. Po návratu do Česka má následovat domácí karanténa, kterou můžete po 5 dnech ukončit druhým (samozřejmě negativním) PCR testem.

Autor:
Publikováno: 1. 4. 2021 20:18 Nahlásit obsah