Kategorie Chorvatsko

Článek
Šokující video z Chorvatska ukazuje moře zaneřáděné výkaly. Ve fekáliích se koupali turisté
Šokující video z Chorvatska ukazuje moře zaneřáděné výkaly. Ve fekáliích se koupali turisté Zátoka Osibova na chorvatském ostrově Brač patří k oblíbeným místům turistů. Tento záliv však není nedotčený a moře není křišťálově čisté, jak se na první pohled zdá. Nedaleký hotel totiž vypouští do zátoky Osibova fekálie, ve kterých se následně lidé nevědomky koupou. Tuto skutečnost potvrzuje nedávno vzniklé video, které vás rozhodně šokuje.
Článek
Večeře v restauraci na chorvatském Hvaru za 10 tisíc korun: Turistka z USA zůstala v šoku
Večeře v restauraci na chorvatském Hvaru za 10 tisíc korun: Turistka z USA zůstala v šoku Večeře v restauraci, kterou si americká influencerka Teona Mango dopřála na chorvatském Hvaru, se pěkně prodražila. Se svým partnerem za ni zaplatili 402 euro, tedy v přepočtu skoro 10 tisíc korun. Šokující účet následně influencerka zveřejnila na svém TikToku a zároveň prozradila, na jakých pokrmech si s partnerem konkrétně pochutnali.
Článek
Strašná tragédie v chorvatském Medulinu: Zemřela 5letá holčička z Česka, večer předtím byla na dětské pohotovosti
Strašná tragédie v chorvatském Medulinu: Zemřela 5letá holčička z Česka, večer předtím byla na dětské pohotovosti Ve středu 12. července 2023 ráno zemřela v chorvatském Medulina 5letá dívenka z Česka, která v přímořském letovisku trávila letní dovolenou se svou rodinou. Holčička na dovolené onemocněla a večer před svou smrtí byla vyšetřena na dětské pohotovosti ve Všeobecné nemocnici v Pule.
Článek
Čistotu moře v Chorvatsku 2023 zjistíte díky interaktivní mapě. Ohledně kvality vody na chorvatských plážích budete stále v obraze
Čistotu moře v Chorvatsku 2023 zjistíte díky interaktivní mapě. Ohledně kvality vody na chorvatských plážích budete stále v obraze Chystáte se na dovolenou k Jadranu a chtěli byste vědět, kde je nejčistší moře v Chorvatsku? Stačí nahlédnout do interaktivní mapy chorvatského Institutu oceánografie a rybářství a budete okamžitě v obraze. Díky této mapě ihned zjistíte, zda je voda u chorvatské pláže, kam se chystáte na dovolenou, skutečně čistá.
Článek
Zákaz nedělního prodeje v Chorvatsku: Novinka, která vás může nemile překvapit na dovolené
Zákaz nedělního prodeje v Chorvatsku: Novinka, která vás může nemile překvapit na dovolené Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? V tom případě byste měli vědět, že tato balkánská země nově zavádí zákaz nedělního prodeje. Pokud na místo svého pobytu dorazíte právě v neděli, s tímto zákazem nedělního prodeje v Chorvatsku raději počítejte, ať nejste nemile překvapeni.
Článek
Chorvatské rybáře vyděsil nebezpečný parazit přisátý k lodi. Mihule mořská saje krev z ryb i mořských savců
Chorvatské rybáře vyděsil nebezpečný parazit přisátý k lodi. Mihule mořská saje krev z ryb i mořských savců Rybáře z chorvatského ostrova Šolta, který se nachází v Jaderském moři, potkalo v předchozích dnech velmi nemilé překvapení. K jejich lodi se přisála nebezpečná parazitická ryba mihule mořská. I když na první pohled vypadá nevinně jako úhoř, nenechte se zmást. Z ryb a mořských savců vysává krev, její oběť následně zemře.
Článek
U chorvatského pobřeží se objevila smrtelně jedovatá ryba. Invazivní čtverzubec stříbropásý je hrozbou pro rybáře i plavce
U chorvatského pobřeží se objevila smrtelně jedovatá ryba. Invazivní čtverzubec stříbropásý je hrozbou pro rybáře i plavce Pokud jste si mysleli, že na smrtelně jedovaté ryby narazíte pouze v exotických krajinách, musíme vás vyvést z omylu. Již po několikáté totiž chorvatští rybáři vylovili z Jaderského moře čtverzubce stříbropásého, který obsahuje extrémně silný jed tetrodotoxin. Co vám při kontaktu s touto rybou, která je v Jadranu invazivním druhem, hrozí?
Článek
Po 3 českých teenagerech pátrali v Chorvatsku hasiči, policisté i místní obyvatelé. Svým rodičům se v moři ztratili na paddleboardech
Po 3 českých teenagerech pátrali v Chorvatsku hasiči, policisté i místní obyvatelé. Svým rodičům se v moři ztratili na paddleboardech V neděli 17. července se o pořádné pozdvižení v Chorvatsku postarali 3 čeští teenageři. Dvě dívky a chlapec ve věku od 14 do 15 let se totiž v podvečerních hodinách poblíž letoviska Omiš ztratili v moři na paddleboardech. Vše nakonec dobře dopadlo. Po intenzivním pátrání byli v noci nalezeni na ostrově Brač či v jeho okolí.
Článek
Telefon policie Chorvatsko 2022: Policie České republiky zveřejnila telefonní čísla, která si před cestou do Chorvatska rozhodně uložte
Telefon policie Chorvatsko 2022: Policie České republiky zveřejnila telefonní čísla, která si před cestou do Chorvatska rozhodně uložte Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Aby vaše letní dovolená proběhla hladce, měli byste být předem připraveni opravdu na všechno. Právě proto si do mobilu uložte telefonní čísla na české policisty, kteří budou po dobu letních prázdnin působit na území Chorvatska. Tato telefonní čísla zveřejnila na svém Facebooku Policie České republiky.
(16) Načíst více