Šokující video z Chorvatska ukazuje moře zaneřáděné výkaly. Ve fekáliích se koupali turisté

Šokující video z Chorvatska ukazuje moře zaneřáděné výkaly. Ve fekáliích se koupali turisté Zdroj: Shutterstock

Zátoka Osibova na chorvatském ostrově Brač patří k oblíbeným místům turistů. Tento záliv však není nedotčený a moře není křišťálově čisté, jak se na první pohled zdá. Nedaleký hotel totiž vypouští do zátoky Osibova fekálie, ve kterých se následně lidé nevědomky koupou. Tuto skutečnost potvrzuje nedávno vzniklé video, které vás rozhodně šokuje.

Jak informoval chorvatský list Morski.hr, lidé, kteří se koupali v zátoce Osibova na Brači, si stěžovali na četné zdravotní problémy. Nejčastěji šlo o kožní infekce a vyrážky. Některé děti, které plavaly v moři v blízkosti této pláže, se nakazily mimo jiné impetigem, což je kožní bakteriální infekce.

Listu Morski.hr se na toto téma ozval jeden znepokojený čtenář, který si přál zůstat v anonymitě. Tento člověk poslal video, na němž je jasně vidět, jak bračský hotel Gava vypouští do vod zátoky Osibova fekálie.

“Hoteloví hosté se ráno doslova koupou ve vlastních výkalech, které hotel v noci vypouští do moře. Inspekce již vyrazila do terénu a pokud vím, udělila hotelu pokutu. Posílám vám video tohoto nelegálního vypouštění výkalů,” uvedl čtenář pro list Morski.hr.

Zdroj: Shutterstock Podle tohoto člověka krásná zátoka Osibova poblíž bračského letoviska Milna zažívá ekocidu. Hotel Gava zde vypouští fekálie do moře minimálně letošní léto, s nejvyšší pravděpodobností však mnohem déle.

“Jediný rozdíl je v tom, že teď máme důkazy a příběh je o to děsivější. Děti, které se koupaly v bezprostřední blízkosti, se nakazily impetigem a rodiče chtějí, aby se celá tato kauza konečně dostala na veřejnost. Jen si představte, že zaplatíte za luxusní dovolenou a že ten samý rezort vypouští do moře, kde se koupou převážně děti, výkaly. Je to skutečně druh turistiky, který chceme a o který usilujeme?” dodal k celé záležitosti pro Morski.hr čtenář, který natočil šokující video s fekáliemi.

Zdroj: Morski.hr, 24sata.hr, Dalmatinskiportal.hr

Autor:
Publikováno: 25. 9. 2023 10:02 Nahlásit obsah