Strašná tragédie v chorvatském Medulinu: Zemřela 5letá holčička z Česka, večer předtím byla na dětské pohotovosti

Strašná tragédie v chorvatském Medulinu: Zemřela 5letá holčička z Česka, večer předtím byla na dětské pohotovosti Zdroj: Shutterstock

Ve středu 12. července 2023 ráno zemřela v chorvatském Medulina 5letá dívenka z Česka, která v přímořském letovisku trávila letní dovolenou se svou rodinou. Holčička na dovolené onemocněla a večer před svou smrtí byla vyšetřena na dětské pohotovosti ve Všeobecné nemocnici v Pule.

Českou rodinu, která se vydala do chorvatského Medulinu na letní dovolenou, bohužel potkalo obrovské neštěstí. Ve středu 12. července 2023 jim v pronajatém apartmánu zemřela jejich pětiletá holčička.

“Dnes ráno kolem 6:05 přijala policie hlášení Zdravotnické záchranné služby, že v Medulinu potřebuje dítě lékařskou pomoc. I přes snahu zdravotníků dítě zemřelo a bylo převezeno na pitvu do pulské nemocnice. Policisté v tuto chvíli zjišťují podrobnosti celé této tragédie,” informovala o skonu české dívenky 12. července chorvatská policie.

Zdroj: Shutterstock Jak informují chorvatská média, 5letá holčička z Česka během letní dovolené v chorvatském Medulinu onemocněla. Její rodinní příslušníci s ní proto jeli na lékařské vyšetření na nedalekou dětskou pohotovost Všeobecné nemocnice v Pule, odkud byla propuštěna do “domácí péče”.

Bohužel hned následující den ráno se stav české dívenky zhoršil. Krátce před 6. hodinou ráno její rodiče přivolali záchrannou zdravotnickou službu. Před příjezdem záchranářů holčičku oživoval přímo její táta, a to dle telefonních pokynů dispečera. Po příjezdu záchranné služby se i přes úsilí lékařů a všech zasahujících, kteří dívenku resuscitovali více než hodinu, srdce pětileté holčičky bohužel nepodařilo nastartovat.

Zdroj: Shutterstock České rodině v chorvatském Medulinu se přihodila opravdu neskutečná tragédie. Chorvatská policie v tuto chvíli vyloučila násilné zabití a spáchání trestného činu. Proč 5letá holčička zemřela, ukáže až pitva.

"Vím o této události, jsem v kontaktu s ředitelem VFN v Pule, kolegou Hrstićem. Vzhledem k tomu, že vyšetřování probíhá, nebudu rozebírat podrobnosti. Vyjadřuji soustrast rodině zesnulé pětileté turistky. Ještě řeknu, že byla předtím vyšetřena v nemocnici, byla provedena určitá laboratorní vyšetření a po zlepšení stavu byla propuštěna domů. Její stav se však zhoršil během rána. Dle mých informací byla v 6:05 zavolána Zdravotnická záchranná služba, která však neresuscitovala, nemohla nic dělat. Pitva je naplánována na pátek, kdy bude známa příčina této nešťastné události a poté se budeme moci vyjádřit ke všemu dalšímu. Do té doby jsem stále v kontaktu s ředitelem nemocnice, takže uvidíme a zvážíme další kroky postupu,” vyjádřil se k tragédii chorvatský ministr zdravotnictví Vili Beroš.

Zdroj: Index.hr, Tportal.hr
Autor:
Publikováno: 13. 7. 2023 14:11 Nahlásit obsah