Koronavirus ovlivňuje i módu: Designéři navrhli šaty se zabudovanou roušku, model se ihned vyprodal

Koronavirus ovlivňuje i módu: Designéři navrhli šaty se zabudovanou roušku, model se ihned vyprodal Zdroj: Metro.co.uk

Současná pandemie koronaviru vtrhla i do světa módy. Dokazují to šaty, které vás díky jednomu detailu ochrání před covidem-19. Kousek, jehož součástí je stylová ochrana úst a nosu, aktuálně nabízí britská online značka oblečení Pretty Little Thing. Některé velikosti jsou však již vyprodané.

Roušky se kvůli pandemii koronaviru staly nedílnou součástí našeho šatníku. Na tuto skutečnost začínají reagovat i některé oděvní řetězce, které se snaží roušky zakomponovat do některých ženských oděvů.

První vlaštovkou jsou černé žerzejové šaty britské online značky oblečení Pretty Little Thing. Designéři této značky vytvořili šaty s minisukní, dlouhým rukávem a rolákem, který postupně přechází v roušku. Když si tuto roušku zrovna nenasadíte, zmíněné šaty vypadají jako zcela běžný kousek.

Pokud v těchto šatech tedy půjdete třeba do obchodu nebo pojedete veřejnou dopravou, ochranu úst a nosu budete mít stále po ruce. Stačí, když si zabudovanou roušku jednoduše nasadíte. 

Značka Pretty Little Thing černé žerzejové šaty se zabudovanou rouškou prodává za 15 liber, jsou tedy cenově dostupné pro všechny. Společnost hlásí, že se tento model již vyprodal ve velikostech 4, 12 a 14 a proto musí šaty s rouškou opět naskladňovat.

Podle některých kritických hlasů ovšem nejsou šaty se zabudovanou rouškou příliš praktické. Jelikož byste si měli klasickou roušku vyměňovat za novou několikrát za den, také tyto šaty vyžadují minimálně dennodenní praní. Navíc, pokud si ochranu nosu a úst z šatů nasadí nalíčená žena, obtisk make-upu, který bude následně vidět na šatech, nebude příliš estetický.

Co si o modelu šatů se zabudovanou rouškou myslíte? Je to dobrý nápad? Napište nám své názory do komentářů.

Autor:
Publikováno: 19. 10. 2020 12:00 Nahlásit obsah