Večeře v restauraci na chorvatském Hvaru za 10 tisíc korun: Turistka z USA zůstala v šoku

Večeře v restauraci na chorvatském Hvaru za 10 tisíc korun: Turistka z USA zůstala v šoku Zdroj: Shutterstock

Večeře v restauraci, kterou si americká influencerka Teona Mango dopřála na chorvatském Hvaru, se pěkně prodražila. Se svým partnerem za ni zaplatili 402 euro, tedy v přepočtu skoro 10 tisíc korun. Šokující účet následně influencerka zveřejnila na svém TikToku a zároveň prozradila, na jakých pokrmech si s partnerem konkrétně pochutnali.

O rostoucích cenách v Chorvatsku se mluví ve velkém. Zdražení je citelné zvláště v restauracích. Ovšem z částky, kterou zaplatila jedna americká turistka za večeři na chorvatském Hvaru, se vám opravdu protočí panenky.

Influencerka Teona Mango z amerického New Yorku navštívila Chorvatsko koncem letošního července. Zastavila se například na Korčule, v Dubrovníku nebo na Hvaru, kde si chtěla dopřát speciální gastronomický zážitek. 

V jedné z restaurací nacházejících se na ostrově Hvar se proto rozhodla ochutnat místní speciality. Dala na doporučení číšníka a s přítelem si objednali rizoto z černé sépie, rybí guláš, smaženou chobotnici a carpaccio. K tomu popíjeli minerální vodu a kvalitní řecké víno.

Poté, co dojedli, číšník donesl konečný účet. A influencerce i jejímu příteli spadla brada. Chorvatská restaurace si totiž za všechny pokrmy a pití naúčtovala 402,42 euro, tedy v přepočtu takřka 10 tisíc korun.

Zdroj: Shutterstock “Když naivně dáte na doporučení číšníka a objednáte si jídlo a víno na Hvaru. Také se nás zeptal, jak velký máme hlad, a my jsme řekli, že ne moc velký. Zajímalo by mě, kolik bychom zaplatili, kdybychom řekli, že jsme opravdu hladoví,” napsala Teona Mango na svém tiktokovém účtu, kde sdílela účtenku i fotku jídla, kterou si s přítelem v chorvatské restauraci dopřála.

Máte s vysokými cenami pokrmů v chorvatských restauracích přímou zkušenost? Kolik jste platili za oběd nebo večeři? Napište nám své poznatky do komentářů.

Zdroj: Vecernji.hr, Jutarnji.hr, Tiktok.com/@teonamango

Autor:
Publikováno: 14. 8. 2023 09:22 Nahlásit obsah