Magnetické řasy: Jak je použít, aby vypadaly opravdu přirozeně?

Magnetické řasy: Jak je použít, aby vypadaly opravdu přirozeně? Zdroj: Shutterstock.com

Ženy chtějí mít odjakživa oči jako mrkací panenka. Proto si některé z nich zakládají na prodloužených řasách, jako jednorázové řešení pak sáhnou po nalepovacích či magnetických řasách. Právě magnetické umělé řasy jsou hitem posledních let. Už jste je vyzkoušely? Známe finty, jak dosáhnout toho, aby na vás vypadaly opravdu přirozeně!

Po umělých řasách toužily ženy mnohem dříve

Ač by se mohlo zdát, že jsou umělé řasy moderním vynálezem, není tomu tak. Evropské ženy z lepší společnosti toužily po dlouhých a hustých řasách o mnoho dříve. Podle zápisků francouzského spisovatele Henryho Labouchéra si Pařížanky nechávaly své řasy „prodlužovat“ už kolem roku 1800. Prodlužování spočívalo v tom, že se na oční víčka našívaly klasické vlasy. Co na tento způsob zkrášlování říkáte? Raději od něj ruce pryč!

Od té doby zaznamenala aplikace řas na dámská víčka obrovský posun. Už v roce 1911 si nechala patentovat umělé řasy Kanaďanky Anna Taylorová. V roce 1916 přišla s umělými nalepovacími řasami, které spojovala s víčkem pomocí speciálního lepidla.

Zdroj: Shutterstock.com

Výhody a nevýhody nošení magnetických řas

V dnešní době je to trochu jinak. Mezi ženami je nejoblíbenější technika prodlužování řas, kdy se lepí řasa na řasu. Stále používané jsou také umělé nalepovací řasy, které od začátku 20. století nijak neztratily na popularitě. Na záda jim ale dýchají umělé magnetické řasy. Znáte je? A víte, jaké jsou výhody a nevýhody jejich nošení?

Opravdu jednoduchá aplikace?

O magnetických řasách se říká, že mají mnohem jednodušší aplikaci nežli nalepovací řasy. V balení magnetických řas najdete celkem dva páry řas, jeden pár na pravé víčko a druhý pár na levé víčko. Tento typ umělých řas k sobě na víčku spojíte minimalistickými magnetky. Magnetické řasy přitom musí z horní a dolní strany rovnoměrně obklopovat vaše přirozené řasy.  

Víte, že? Všechny magnetické řasy umístěné v balení musí být přehledně označené – a to pravá horní, pravá dolní, levá horní a levná dolní. Na tuzemském trhu jsou k dostání magnetické řasy různé délky i hustoty.

Na každé horní víčko tedy potřebujete jeden pár řas. I když je k sobě stačí spojit magnetkami, zas tak jednoduché to pro vás nebude. Čeká vás několik zkoušek typu pokus-omyl, než vychytáte, zda budou magnetické řasy na vašich skutečných řasách opravdu skvěle sedět a vypadat přirozeně. Máme pro vás ale několik vychytávek, které vám při nasazování magnetických řas opravdu pomohou!

1. Naneste na své řasy řasenku

Před použitím magnetických řas použijte na své vlastní řasy řasenku. Nejen, že své přirozené řasy a umělé magnetické řasy barevně sjednotíte, řasenka zajistí i jistou přilnavost horní a dolní vrstvy magnetických řas. Díky tomu budou magnetické řasy na vašem víčku mnohem lépe sedět.

2. Použijte pinzetu

Magnetické řasy nenasazujte vlastníma rukama. Je možné, že se vám na víčku vůbec neuchytí. K jejich aplikaci raději použijte pinzetu.

3. Nejvíc pomohou speciální kleštičky

Jelikož magnetické řasy můžete používat znovu a znovu, zkuste investovat do speciálních kleštiček, díky kterým bude aplikace magnetických řas na vaše víčko opravdu nejjednodušší. Magnetické řasy přitom musí být umístěné u samotného okraje víčka.

4. Na závěr použijte opět řasenku

Pokud vám už magnetické řasy na vašich vlastních řasách drží skvěle, na závěr je ještě všechny přetřete řasenkou.

Jak magnetické řasy následně sundáte? Nikdy je ze svého víčka nestrhávejte. Magnetky na řasách pomalu mněte prsty, až se od sebe po chvíli oddělí. Teprve potom tyto umělé řasy sejměte z víčka.

Zdroj: Shutterstock.com

Problematické drobné magnetky

I když vám magnetické řasy budou slušet, dejte pozor na své zdraví. Tak jako se při nalepování umělých řas používá lepidlo, pro zdraví vašich očí mohou být problematické také drobné magnetky, které tvoří důležitou součást magnetických řas. Pokud trpíte vážnou oční vadou, těmto umělým řasám se určitě vyhněte. Máte-li ale naprosto zdravé oči, raději počítejte s tím, že magnetické řasy nejsou určeny ke každodennímu nošení. Každopádně s nimi uděláte velkou parádu třeba na večírku nebo pracovní schůzce.

A pozor! Jestli se chystáte na ultrazvuk nebo magnetickou rezonanci, své magnetické řasy si rozhodně předem sundejte.

Autor:
Publikováno: 9. 1. 2019 15:00 Nahlásit obsah
Loading...