Čistotu moře v Chorvatsku 2023 zjistíte díky interaktivní mapě. Ohledně kvality vody na chorvatských plážích budete stále v obraze

Čistotu moře v Chorvatsku 2023 zjistíte díky interaktivní mapě. Ohledně kvality vody na chorvatských plážích budete stále v obraze Zdroj: Shutterstock

Chystáte se na dovolenou k Jadranu a chtěli byste vědět, kde je nejčistší moře v Chorvatsku? Stačí nahlédnout do interaktivní mapy chorvatského Institutu oceánografie a rybářství a budete okamžitě v obraze. Díky této mapě ihned zjistíte, zda je voda u chorvatské pláže, kam se chystáte na dovolenou, skutečně čistá.

Kvalitu vody v Chorvatsku vyčtete v aktualizované interaktivní mapě

Čistota moře v Chorvatsku je věčným tématem, a to i v letošním roce. Jestli chcete mít jistotu, že se budete během dovolené koupat v opravdu čisté vodě, navštivte interaktivní mapu chorvatského Institutu oceánografie a rybářství, která sleduje kvalitu vody na více než tisícovce pláží po celém Chorvatsku a která se průběžně aktualizuje.

Zdroj: Shutterstock

Čisté moře v Chorvatsku: Interaktivní mapa uvádí 4 kategorie kvality vody

Chorvatští specialisté pravidelně u jednotlivých pláží odebírají vzorky vody, výsledky následně zveřejňují právě v interaktivní mapě. V ní můžete vyčíst celkem čtyři kategorie kvality vody:

modrá barva - výborná kvalita vody

zelená barva - dobrá kvalita vody

žlutá barva - uspokojivá kvalita vody

červená barva - nevyhovující kvalita vody

Zdroj: Shutterstock V Chorvatsku si nyní užijete čisté moře

Jak napovídá interaktivní mapa, čistota moře v Chorvatsku 2023 je aktuálně výborná takřka na 98 procentech chorvatských pláží. Pokud tedy právě vyrážíte na dovolenou do Chorvatska, užijete si s největší pravděpodobností opravdu čisté moře.

Dobrá kvalita vody je aktuálně na 15 plážích Chorvatska a 5 chorvatských pláží hlásí uspokojivou kvalitu vody. Nevykoupete se jedině na pláži v Ploče, která má s ohledem na krátkodobé znečištění nevyhovující kvalitu vody.  

Zdroj: Vrtlac.izor.hr, Interez.sk
Autor:
Publikováno: 11. 7. 2023 10:11 Nahlásit obsah