Tomm Tennent se narodil s přebytečnou kůží. Po 27 letech vypadá jako jeho vrstevníci

Tomm Tennent se narodil s přebytečnou kůží. Po 27 letech vypadá jako jeho vrstevníci Zdroj: Youtube.com | Medical mystery

V roce 1993 obletěla svět fotografie novorozeného australského chlapce Tomma Tennenta, který rozhodně nevypadal jako ostatní miminka. Na svět přišel s nadměrným množstvím kůže, která by pokryla tělo pětiletého dítěte. Tomm Tennent však do přebytečné kůže dorostl. Nyní je z něj mladý muž, který vzhledem snadno zapadne mezi své vrstevníky.

Miminko svým vzhledem šokovalo rodiče i lékaře

Tomm Tennent se narodil v roce 1993. I když ultrazvukové snímky naznačovaly, že s ním je něco v nepořádku, svým vzhledem šokoval rodiče i samotné lékaře. Ani zdravotní personál totiž nikdy v životě neviděl miminko s tak obrovským množstvím zvlněné kůže, která na něm doslova visela.

Zdroj: Youtube.com | Medical mystery “Když jsem svého syna poprvé viděl, nedocházelo mi, že tak vůbec může vypadat lidské dítě. Potom jsem jej slyšel zaplakat a řekl jsem si, že je to opravdu jenom miminko,” vzpomíná Tommův táta na chvíli, kdy poprvé spatřil svého syna.

Množství kůže odpovídalo pětiletému dítěti

Tomm Tennent se narodil s obrovským množstvím kůže, která odpovídala kůži pětiletého dítěte. Pro lékaře, kteří se s podobným případem nikdy nesetkali, je dodnes záhadou, proč k tomu došlo. 

Zdroj: Youtube.com | 60 Minutes Australia Jediným klíčem, který zdravotníci měli, bylo čínské plemeno psů šarpej. Štěňátka se rodí také s nadměrným množstvím kůže, přes kterou jsou sotva vidět. Ovšem s přibývajícím věkem do ní dorůstají. Lékaři a rodiče proto doufali, že u Tomma dojde k něčemu podobnému. A naštěstí se nemýlili.

Zdroj: Facebook.com | Tomm Tennent Tomm Tennent do přebytečné kůže postupně dorostl

Rodiče těžce nesli, že když byl Tomm malý, ostatní se mu posmívali, že vypadá jako opice. Když měl 11 let, od svých vrstevníků se již prakticky nelišil a měl navíc spoustu kamarádů. Z Tomma vyrostl sebevědomý mladý muž, kterému po celý jeho život rodiče dávali spoustu lásky.

Zdroj: Facebook.com | Tomm Tennent Tommovi je v současnosti 27 let a již na první pohled vypadá jako muži v jeho věku. Před několika měsíci se dokonce oženil. Pro lékaře je však jeho životní příběh záhadou. Odborníkům nejde stále do hlavy, proč se narodil se stonásobným množstvím kůže, do které posléze dorostl.

O Tommovi Tennentovi vznikl také dokument 60 Minutes Australia. Rozhodně stojí za zhlédnutí!

Autor:
Publikováno: 27. 7. 2020 12:30 Nahlásit obsah