V USA zemřela na covid 14letá dívka. Rodiče ji nechtěli očkovat ani zachránit, napsala na Twitteru naštvaná zdravotní sestra

V USA zemřela na covid 14letá dívka. Rodiče ji nechtěli očkovat ani zachránit, napsala na Twitteru naštvaná zdravotní sestra Zdroj: Shutterstock

Jak uvedla na svém twitterovém účtu zdravotní sestra z americké Kalifornie, v polovině srpna zažila jednu z nejhorších nočních směn. Za noc jí na covid zemřeli čtyři pacienti - nejstarší byla 45letá žena a nejmladší 14letá dívka. Toto dospívající dítě podle sestry odmítli rodiče očkovat a následně ji zakázali zdravotníkům intubovat.

“Dnes v noci jsem bezmocně držela za ruku krásnou 14letou dívku a hladila jí vlasy, když opouštěla tento svět. Těšila se na to, až začne chodit na střední školu a poté se stane veterinářkou. Její smrt byla tak nesmyslná! Okradli ji o celý život, který měla ještě před sebou,” napsala rozhořčená zdravotní sestřička Jessica, která pracuje na JIP nemocnice v americké Kalifornii, na svůj twitterový účet @Jessicam6946.

Jak naštvaná zdravotnice uvedla, rodiče 14leté dívky zarputile odmítali, aby se jejich dcera očkovala proti covidu-19. Dívka nakažená koronavirem byla následně hospitalizována na jednotce intenzivní péče, kde komunikovala, jenže po devíti dnech se její zdravotní stav začal výrazně horšit. 

Rodiče pak následně zdravotníkům zakázali, aby jejich dceru intubovali, čímž podle zdravotní sestry Jessicy nad dívkou podepsali rozsudek smrti. Podle zdravotnice se tomu všemu mohlo zabránit už očkováním proti covidu, díky kterému by 14letá dívka neskončila na jednotce intenzivní péče.

Zdroj: Shutterstock “Mohli jsme ji zachránit, kdyby nám ji její rodiče dovolili intubovat. Tomu všemu navíc mohlo předejít očkování,” upozornila dále na Twitteru zdravotní sestra, která ze smrti dívky viní jak její rodiče, tak popírače očkování.

Jak tato zdravotnice popsala, během noční směny, kdy zemřela na covid 14letá dívka, jí skonali další tři pacienti. Nejstarším z nich byla 45letá žena. Zemřela také 25letá těhotná žena, která se nechtěla naočkovat v obavě z působení vakcíny.

“Bylo to poprvé od konce března, kdy nám během jedné směny na covid zemřeli více než tři pacienti,” uzavřela smutně kalifornská zdravotnice působící na jednotce intenzivní péče.

Zdroj: Mirror.co.uk, Twitter.com, CNN.iprima.cz

Autor:
Publikováno: 7. 9. 2021 09:40 Nahlásit obsah