Kategorie COVID-19

Článek
Epidemie koronaviru v Česku zrychluje: V úterý 5. října nově přibylo 1 108 nakažených
Epidemie koronaviru v Česku zrychluje: V úterý 5. října nově přibylo 1 108 nakažených Epidemie koronaviru v Česku bohužel znovu nabírá na obrátkách. V úterý 5. října 2021 tuzemské laboratoře potvrdily 1 108 nových případů covidu. Toto číslo je nejvyšší od letošního 18. května.
Článek
Lehký, střední, těžký a kritický průběh covidu u dětí: Jak jej poznat a kdy vyhledat pomoc radí rodičům slovenské ministerstvo zdravotnictví
Lehký, střední, těžký a kritický průběh covidu u dětí: Jak jej poznat a kdy vyhledat pomoc radí rodičům slovenské ministerstvo zdravotnictví Onemocnění covid-19 se bohužel týká i dětí. Právě proto by rodiče měli vědět, jakým způsobem se nákaza novým koronavirem u dětí projevuje a kdy už je třeba vyhledat odbornou pomoc. Jako opěrná berlička rodičům slouží i dokument slovenského ministerstva zdravotnictví, v němž je popsán lehký, střední, těžký a kritický průběh covidu u dětí.
Článek
Covidový jazyk v podobě vředů na jazyku: Jeden z příznaků covidu-19
Covidový jazyk v podobě vředů na jazyku: Jeden z příznaků covidu-19 V souvislosti s koronavirovou mutací delta britský epidemiolog Tim Spector dlouhodobě upozorňuje na další příznak covidu-19. Jde o covidový jazyk neboli přechodnou lingvální papilitidu, která se vyznačuje zvětšenými papily na jazyku připomínající vředy.
Článek
36 procentům lidí, kteří prodělali covid, se nevytvořily protilátky. Tvrdí výzkum americké University of Pennsylvania
36 procentům lidí, kteří prodělali covid, se nevytvořily protilátky. Tvrdí výzkum americké University of Pennsylvania Prodělali jste v minulosti onemocnění covid-19 a máte za to, že jste plně chráněni proti příští nákaze? V tom případě vás nepotěší zjištění vědců z americké University of Pennsylvania. Tito odborníci během svého výzkumu vypozorovali, že 36 procentům lidí, kteří prodělali covid, se následně nevytvořily protilátky.
Článek
V USA zemřela na covid 14letá dívka. Rodiče ji nechtěli očkovat ani zachránit, napsala na Twitteru naštvaná zdravotní sestra
V USA zemřela na covid 14letá dívka. Rodiče ji nechtěli očkovat ani zachránit, napsala na Twitteru naštvaná zdravotní sestra Jak uvedla na svém twitterovém účtu zdravotní sestra z americké Kalifornie, v polovině srpna zažila jednu z nejhorších nočních směn. Za noc jí na covid zemřeli čtyři pacienti - nejstarší byla 45letá žena a nejmladší 14letá dívka. Toto dospívající dítě podle sestry odmítli rodiče očkovat a následně ji zakázali zdravotníkům intubovat.
Článek
Neočkovaná učitelka základní školy nakazila covidem polovinu třídy. Informaci zveřejnilo americké CDC
Neočkovaná učitelka základní školy nakazila covidem polovinu třídy. Informaci zveřejnilo americké CDC Učitelka ZŠ v americké Kalifornii, která nebyla očkovaná proti covidu-19, připisovala kašel a bolest hlavy své alergii. Ve výsledku však nakazila koronavirem polovinu své třídy, od školáků se následně covid přenesl na jejich rodiče a sourozence. O této události informovalo koncem srpna americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).
Článek
Mattel vytvořil panenku Barbie podle vědkyně Sarah Gilbert. Tato žena se podílela na vývoji vakcíny AstraZeneca
Mattel vytvořil panenku Barbie podle vědkyně Sarah Gilbert. Tato žena se podílela na vývoji vakcíny AstraZeneca Britská profesorka Sarah Gilbert z Oxfordské univerzity má na svém kontě spoustu vědeckých ocenění. Nyní má hodně společného také s Eleanor Roosevelt, Marilyn Monroe nebo Beyonce. Stejně jako tyto slavné ženy byla Sarah Gilbert oceněna vlastní panenkou Barbie. Tato vědkyně se totiž spolupodílela na vývoji vakcíny proti koronaviru AstraZeneca.
Článek
Nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí: Britští vědci zveřejnili seznam konkrétních symptomů
Nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí: Britští vědci zveřejnili seznam konkrétních symptomů Očkování proti koronaviru stoprocentně nezaručí, že se covidem-19 znovu nenakazíte. Vakcína však tuto pravděpodobnost výrazně snižuje, a navíc minimalizuje riziko vážného průběhu nemoci. Britští vědci se čerstvě zaměřili na to, jaké jsou nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí. Jejich zjištění zveřejnil portál IFL Science.
Článek
Žena po očkování druhou dávkou AstraZenecy ztratila hlas. Tento postvakcinační syndrom je vzácný, shodují se odborníci
Žena po očkování druhou dávkou AstraZenecy ztratila hlas. Tento postvakcinační syndrom je vzácný, shodují se odborníci Portugalka Sofia Gomes, která žije ve Velké Británii, se potýká se vzácným postvakcinačním syndromem. Zatímco lidé po očkování bojují s únavou, bolestivou paží, celkovou bolestí svalů či teplotou, tato 43letá žena měla zcela neočekávané příznaky. Po druhé dávce vakcíny AstraZeneca, kterou dostala 19. května, ztratila hlas.
(43) Načíst více