Mladší muž a starší žena: Proč se tak přitahují a má jejich vztah budoucnost?

Mladší muž a starší žena: Proč se tak přitahují a má jejich vztah budoucnost? Zdroj: Shutterstock.com

Už dávno není tajemstvím, že se zralejší ženy poohlížejí po mnohem mladších protějšcích. A na druhé straně to rozhodně nezůstává bez odezvy. Vztah s mladším mužem je pro více než třicetileté či čtyřicetileté ženy opravdu velkým lákadlem, kterému mnohé z nich podlehnou. Jaký má ale jejich vztah budoucnost? Přinášíme nejdůležitější pro a proti.

Jsou sexuálně kompatibilní

Taková žena, která má něco mezi třicítkou a čtyřicítkou, a o deset let mladší muž si rozumějí hlavně po sexuální stránce. Je to i tím, že žena je na svém sexuálním vrcholu tehdy, když slaví třicáté až čtyřicáté narozeniny. Muž jej zase dosahuje mírně po své dvacítce.

Mladší muž a starší žena jsou tedy párem, který je neuvěřitelně sexuálně kompatibilní a kterému to skvěle klape v posteli. Mladší muže zralé ženy přitahují tím, že jsou vášnivé, zkušené a takřka bez zábran.

Jejich společný život je vzrušující a zábavný

Jak mladšímu muži, tak starší ženě jsou zábrany velmi cizí. Jejich život je proto plný nekonečného vzrušení a zábavy. Rádi společně cestují, poznávají nová místa, setkávají se s novými lidmi a zkouší stále nové a nové věci. Mají toho hodně společného, proto je to k sobě ještě víc táhne.

Zdroj: Shutterstock.com

Nemají problém překračovat společenské hranice

Starší žena a mladší muž vypadají na první pohled velmi nesourodě. Bývají to ovšem dvě velké osobnosti, které neuznávají normy a jsou ochotny překračovat společenské hranice. Tito lidé společně čelí nepříjemným řečem druhých. Často musí poslouchat necitlivé komentáře o svém vztahu, ze kterých se snaží nic nedělat.

Pokud jsou si ale svým vztahem jistí, jsou spolu i navzdory veřejné kritice. Právě tato skutečnost jejich pouto ještě více upevňuje.

Jsou finančně soběstační

Starší žena a mladší muž zpravidla nemají problém s penězi. Starší ženy se většinou zaměřují na svou kariéru, protože mateřství už mají dávnou za sebou. Tento pár respektuje vzájemně svá zaměstnání, proto si po finanční stránce nemají na co ztěžovat.

Učí se od sebe

Vztah mladšího muže a starší ženy má i další pozitivum. Oba dva se od sebe navzájem učí. Mladý partner pod vedením svého něžnějšího protějšku dospívá a stává se z něj zralý muž. Naopak žena se učí být svobodnější, nezávislejší a snaží se držet krok s moderní dobou.

Starší žena se může cítit nejistě

Hlavně starší ženy zpravidla čelí veřejné kritice častěji než jejich o dost mladší přítel. Musí se vyrovnávat s posměšky typu, že jí jednou stejně uteče za mladší. I z toho pramení ženina vnitřní nejistota, kvůli které má obavy, že ji partner skutečně vymění a odejde za přitažlivější a mladší partnerkou, která mu dá i děti.

Zdroj: Shutterstock.com

Založení rodiny? Velmi fatální problém

Jestli se starší žena a mladší muž milují, pravděpodobně přemýšlejí nad společným založením rodiny. Žena však může mít ve vyšším věku problémy s plodností a už se nemůže stát matkou. Starší partnerka však může mít i děti z předchozího vztahu, a tak už další děti nechce, zatímco její mladší partner by o to moc stál. Je přirozené, že tyto skutečnosti způsobují ve vztahu spoustu rozporů.

Riziko rozpadu vztahu je poměrně vysoké

Vztah mladšího muže a starší ženy bývá v počátcích velmi krásný, podle sociologických průzkumů však dochází po 6 až 10 letech společného soužití k výraznému poklesu spokojenosti. Je to hlavně proto, že si tento pár nezvykl na společné výzvy i veřejnou kritiku, které jim život přináší.

Může to tedy tomuto věkově nesourodému páru vydržet i do budoucna? Podle studie Emory University u párů s 10letým věkovým rozdílem existuje 39procentní pravděpodobnost, že se rozvedou. Pokud je ale mezi mužem a ženou věkový rozdíl 20 let, tato pravděpodobnost se zvyšuje na neuvěřitelných 95 procent.

Autor:
Publikováno: 21. 5. 2019 14:00 Nahlásit obsah