Když jí byly 4 roky, unesli ji a prodali do romské rodiny. Po několika letech se ke své rodině vrátila

Když jí byly 4 roky, unesli ji a prodali do romské rodiny. Po několika letech se ke své rodině vrátila Zdroj: romskiportal.com

Když bylo Tamaře Romanovičové z Běloruska 19 let, vdala se za svého přítele a dokonce s ním čekala i miminko. Všechno se zdálo být jako v pohádce, manžel pracoval jako řidič trolejbusu a Tamara se starala o jejich dcerku Olgu. Jenže během pár měsíců se vše změnilo k nepoznání…

Tamara se svým manželem začali holdovat alkoholu i v přítomnosti teprve roční Olgy. Hádky byly na denním pořádku a při jedné takové roztržce se Tamara rozhodla, že od svého manžela i s dcerou odejde. V opojení alkoholu vzala malou Olgu a procházela se s ní po městě, až přišla k nádraží, kde jí oslovila neznámá žena, která jí nabídla práci v Kišiněvu, což je hlavní město Moldavska.

Tamara souhlasila a s touto ženou i Olgou do Moldavska odjela. Jenže jak se později ukázalo, nic z toho, co jí žena slíbila, nebyla pravda. Tamara místo slibované práce musela žebrat, jenže plán této neznámé ženy byl mnohem promyšlenější. Když Tamara odešla do obchodu koupit cigarety, žena mezitím 4letou Olgu unesla a prodala ji do romské rodiny za zlaté náušnice.

Zdroj: kp.by Naštěstí se holčička dostala do rodiny, která o ni opravdu stála a starala se o ni nejlépe, jak mohla. Změnili jí jméno na Maria Preyda, bydlela ve velkém domě, podporovali ji ve vzdělání a měla vše, na co si jen vzpomněla. Když Olga vyrostla, dokonce vyhrála i místní soutěž krásy. I přesto všechno však Olga měla pocit, že do této rodiny jednoduše nepatří, protože se nikomu z "příbuzných" ani v nejmenším nepodobala.

Zdroj: kp.by Od únosu uběhlo několik let a biologická matka Olgy, Tamara, se se ztrátou své dcery již smířila. V průběhu těchto let měla ještě další dva chlapce, přičemž ten první jí byl odebrán sociální pracovnicí kvůli alkoholismu a toho druhého se Tamara dobrovolně vzdala již v porodnici.

Před smrtí Olze její adoptivní babička řekla celou pravdu. Řekla jí, jak se ve skutečnosti jmenuje, odkud pochází a jak se k nim vůbec dostala. Olga, které v tu chvíli bylo 16 let, se okamžitě vydala na policii, kde svůj příběh odvyprávěla, a prostřednictvím Interpolu se dozvěděla, že policie skutečně pátrá po dívce jménem Olga pocházející z Běloruska a je považována za nezvěstnou.

Zdroj: kp.by V roce 2014 nastal den, kdy se Olga měla vidět s Tamarou, ovšem setkání neprobíhalo vůbec tak, jak si představovala. Ačkoliv Olga své matce nic nevyčítala, Tamara na tom zdravotně nebyla dobře a okolní svět téměř nevnímala. „Moje skutečná rodina pochází z Běloruska a ihned mě přijala. Matka je velmi nemocná a nevnímá, co se okolo ní děje. Bohužel jsem přišla pozdě,“ řekla Olga. Nyní žije se svou tetou v Minsku, snaží se spojit se svými bratry a také se rozhodla vystudovat medicínu.

Autor:
Publikováno: 31. 1. 2021 10:13 Nahlásit obsah