Vánoční nakupování bez dětského pláče a zuřivých scén: Maminka Kristina Watts se podělila o trik, jak této pohromě zabránit

Vánoční nakupování bez dětského pláče a zuřivých scén: Maminka Kristina Watts se podělila o trik, jak této pohromě zabránit Zdroj: Facebook.com | Kristina Watts

Chodíte nakupovat vánoční dárky se svými dětmi? V tom případě jste určitě na vlastní kůži zakusili, že se tato činnost neobejde bez dětského zuřivého pláče. Ale nemusí to být tak být vždy. Až příště s dětmi vyrazíte na vánoční nákupy, vyzkoušejte trik americké maminky Kristiny Watts, která přišla na to, jak zabránit dětským scénám v obchodech.

Nakupování s malými dětmi je pro mnohé rodiče jako noční můra

Předvánoční čas může být dobou rozjímání a pohody. Tedy pokud nemáte malé děti a náhodou s nimi nevyrazíte na nákupy do obchodního centra. Když poté narazíte na velké hračkářství, vy a vaše peněženka se mohou těšit na jednu velkou pohromu.

Děti jsou nadšené z nádherných hraček a jejich lákavých obalů. Co je ale pro ně nejdůležitější – snaží se toho co nejvíce naskládat do nákupního košíku. A právě tehdy se rodiče dostávají do prekérní situace, která je jejich nejhorší noční můrou: Jak svému potomkovi jemně vysvětlit, že všechny hračky mu Ježíšek opravdu nedonese, a proto je musí vrátit v obchodě na původní místo?

Zdroj: Shutterstock.com Vánoční nákupy, které končí zuřivým pláčem

Zvlášť malé děti by si od Ježíška přály všechno, co vidí v hračkářství. Když však na jejich přání jako rodiče nepřistoupíte, často se vám „odmění“ vztekáním a zuřivým pláčem. Jsou totiž ještě ve věku, kdy nechápou, proč dané hračky prostě nemohou mít.

Se stejným problémem se potýkala také Američanka Kristina Watts, která je maminkou čtyřleté holčičky. Aby předešla podobným scénám při výběru vánočních dárků, přišla na skvělou vychytávku, která se bude hodit i vám. V čem její nápad spočívá?

Zdroj: Facebook.com | Kristina Watts Chytrá vychytávka Kristiny Watts: Konec dětským scénám v obchodech

Kristina Watts zveřejnila svůj nápad letos v listopadu na svém facebookovém profilu. Do dnešní doby na něj obdržela desetitisíce pozitivních ohlasů od rodičů, kteří jej také vyzkoušeli při vánočních nákupech se svými dětmi.

Jediné, co s sebou musíte podle Kristiny při vánočním nakupování s malými dětmi mít, je telefon s foťákem. „Vždy, když si moje dcera vybrala v hračkářství nějakou hračku, poprosila jsem ji, aby se s ní nechala vyfotit. Potom jsem jí řekla, že fotku pošleme Santovi (Ježíškovi), aby věděl, co si přeje k Vánocům,“ popisuje průběh své vychytávky Kristina.

„Každou hračku, kterou si dcera vybrala, vzala do rukou, kouzelně se usmála do telefonu, řekla sýr, a nakonec chtěla vidět fotku. Potom hračku vrátila na původní místo a šly jsme pryč. Vše se obešlo bez slz a vztekání. A během pár minut na hračku, kterou si tak strašně v obchodě přála, úplně zapomněla,“ říká dále Kristina.

Zdroj: Facebook.com | Kristina Watts Děti při nákupu vánočních dárků podléhají prvotnímu vzplanutí

Tato maminka dodává, že když se s dcerkou vrátí po pár hodinách domů, pořízené fotky si ještě jednou prohlédnou a společně se pak dohodnou, zda její dcera vybranou hračku k Vánocům opravdu chce, nebo ne. Její dcerka tak často dojde ke zjištění, že danou hračku vůbec nechce a nepotřebuje. To je důkaz, že prvotní vzplanutí, které tak dobře známe z nakupování v kamenných obchodech, se týká i dětí.

Co na nápad americké maminky říkáte vy? Vyzkoušíte jej také na vlastních dětech?

Autor:
Publikováno: 29. 11. 2019 11:48 Nahlásit obsah