Kategorie Vánoce

Článek
Trápí vás povánoční kila? Zbavte se jich jednoduše pomocí těchto rad
Trápí vás povánoční kila? Zbavte se jich jednoduše pomocí těchto rad Během vánočních svátku a bujarých silvestrovských oslav se téměř každá z nás přestane hlídat a užívá si všech dobrot plnými doušky. Jenže najednou je leden a ručička váhy je neúprosná. Jak se tedy povánoční kil zbavit snadno a rychle?
Článek
Máte po vánočních svátcích nafouklé břicho? Víme, jak se jej zbavit
Máte po vánočních svátcích nafouklé břicho? Víme, jak se jej zbavit Vánoční cukroví, bramborový salát se smaženým kaprem, obložené chlebíčky, poctivý vaječný likér a spousta dalších dobrot. Náš žaludek dostal přes vánoční svátky pořádně zabrat a kdekoho z nás teď trápí nafouklé břicho. Tento nepříjemný pocit dokáže být pěkně bolestivý a je navíc spojen s nadýmáním a plynatostí. Jak se jej tedy zbavit?
Článek
Vánoční zvyky ve světě: Pavučina pro štěstí, kohout na půlnoční mši nebo vánoční večeře v KFC
Vánoční zvyky ve světě: Pavučina pro štěstí, kohout na půlnoční mši nebo vánoční večeře v KFC K Vánocům patří spousta zvyků a tradic. A to nejen v Česku, ale i v dalších zemích světa. Vánoční zvyky jsou přitom unikátní pro každou zemi, v níž se tento významný křesťanský svátek slaví. Víte třeba, proč v Bolívii na půlnoční mši nesmí chybět kohout nebo proč obyvatelé Ukrajiny hledají na Štědrý den ve svém domě pavučiny?
Článek
Vánoční svátky českých celebrit: Kdo nepekl cukroví a kdo slavil Štědrý večer ve velkém?
Vánoční svátky českých celebrit: Kdo nepekl cukroví a kdo slavil Štědrý večer ve velkém? Vánoce 2021 jsou již za námi. Zajímá vás, jak si nejkrásnější svátky v roce užily některé české celebrity? Jak nasvědčují mnohé instagramové příspěvky, nejčastěji to bylo v kruhu rodinném. Kdo z českých známých tváří dodržuje na Vánoce speciální rodinný zvyk a kdo se otevřeně přiznal, že vůbec nepeče vánoční cukroví, ale pro příští rok se polepší?
Článek
Počasí o Vánocích 2021 bude na blátě, bílých Vánoc se nedočkáme
Počasí o Vánocích 2021 bude na blátě, bílých Vánoc se nedočkáme Zajímá vás, jaké bude počasí o letošních Vánocích? Jestliže toužíte po bílých Vánocích jako z ladovských pohlednic, musíme vás bohužel zklamat. Štědrý den 2021 bude bez sněhu, naopak nás čeká obleva. Podle vyhlídek meteorologů bychom si měli na sníh počkat až do ledna, kdy by se mělo začít opět ochlazovat.
Článek
Jak správně vybrat kapra? Před nákupem ryby na štědrovečerní stůl zkontrolujte hned několik důležitých věcí
Jak správně vybrat kapra? Před nákupem ryby na štědrovečerní stůl zkontrolujte hned několik důležitých věcí Smažený kapr je spolu s bramborovým salátem tradičním pokrmem na štědrovečerním stolu. Chcete-li si dopřát to nejlepší, základem je zvolit čerstvou a kvalitní rybu z kádě. Jak tedy správně vybrat živého kapra a jakých pravidel se při jeho výběru držet?
Článek
Zapomenuté vánoční tradice a zvyky: V příštím roce vám zajistí štěstí, zdraví, bohatství i soudržnost rodiny
Zapomenuté vánoční tradice a zvyky: V příštím roce vám zajistí štěstí, zdraví, bohatství i soudržnost rodiny Kapří šupina pod talířem, krájení jablíčka nebo pouštění lodiček. To jsou nejoblíbenější tradice, které i v současné době patří k českým Vánocům. Ovšem jsou tu i další méně známé vánoční tradice a zvyky našich předků, na které jsem už dávno zapomněli. Které z nich stojí za to, abychom je začali o Vánocích zase dodržovat?
Článek
Vánoční cukroví celebrit. Kdo se pustil do pečení perníčků a kdo se podělil o recept?
Vánoční cukroví celebrit. Kdo se pustil do pečení perníčků a kdo se podělil o recept? Už máte nepečeno? Rozhodně nejste sami. Pečení vánočního cukroví mají za sebou také některé známé tváře z řad českých a slovenských celebrit, které se svými sladkými výtvory pochlubily na Instagramu. Kdo tedy oblékl zástěru, postavil se k válu a napekl pro svou rodinu tradiční vánoční cukroví?
Článek
Krájení jablka na Vánoce patří k nejoblíbenějším tradicím. Má ale několik důležitých pravidel
Krájení jablka na Vánoce patří k nejoblíbenějším tradicím. Má ale několik důležitých pravidel Jaká je vaše nejoblíbenější vánoční tradice? Kromě pouštění lodiček či lití olova to je jistě také krájení jablíčka. Pomocí těchto štědrovečerních zvyků naši předkové nahlíželi do budoucnosti. Abyste podle krájení jablka na Vánoce mohli vyvěštit, zda budete v příštím roce zdraví a šťastní, držte se stejně jako naši předkové hned několika pravidel.
(71) Načíst více