Štědrovečerní pohádka 2023 vás zavede ke svatému Petrovi. ČT představila novou vánoční pohádku Klíč svatého Petra

Štědrovečerní pohádka 2023 vás zavede ke svatému Petrovi. ČT představila novou vánoční pohádku Klíč svatého Petra Zdroj: Shutterstock

Ke Štědrému večeru v Česku tradičně patří také nová vánoční pohádka. Jste i vy zvědaví, o čem bude štědrovečerní pohádka 2023 tentokrát pojednávat? Nebudeme vás dlouho napínat, protože Česká televize již odtajnila svůj TV program na Vánoce 2023. Novou vánoční pohádkou, na kterou se již teď můžete těšit, bude Klíč svatého Petra.

Štědrovečerní pohádka 2023: Klíč svatého Petra

Vánoční pohádkou ČT 2023 bude Klíč svatého Petra, kterou můžete na televizních obrazovkách zhlédnout 24. prosince večer. Tato nová česká pohádka vás zavede do nebe, na královský dvůr i pod vodní hladinu.

Hlavní zápletkou pohádky Klíč svatého Petra bude ztracený klíč od nebeské brány. V pohádce se potkáte s podvodníky, zamilovaným vodníkem, špatnými rádci, králem a samozřejmě také se svatým Petrem.

V nové české pohádce 2023 hrají známé tváře

Ve vánoční pohádce České televize 2023 uvidíte samé známé tváře. V nové vánoční pohádce Klíč svatého Petra hrají například Sabina Remundová, David Novotný, Petr Nárožný, Berenika Kohoutová, Lukáš Příkazký nebo Sára Korbelová, která se zhostila role dobrosrdečné, inteligentní, ovšem tvrdohlavé princezny.

Zdroj: Shutterstock V této pohádce navíc hraje pes (border kolie), který se spolu s Berenikou Kohoutovou objevil ve snímku Řekni to psem. Tento romantický film se natáčel v roce 2022.

Nová vánoční pohádka se natáčela na Sychrově i ve Slavonicích

Možná vás bude zajímat, že Štědrovečerní pohádka 2023 Klíč svatého Petra měla různé lokace natáčení. Tvůrci její příběh umístili například na zámek Sychrov, do památkové rezervace města Slavonic nebo na hrad Zvíkov.

Zdroj: Ct24.ceskatelevize.cz, Novinky.cz, Csfd.cz

Autor:
Publikováno: 8. 11. 2023 09:28 Nahlásit obsah