Zemřel nejznámější opuštěný delfín. V uzavřeném aquaparku žil sám dva roky

Zemřel nejznámější opuštěný delfín. V uzavřeném aquaparku žil sám dva roky Zdroj: dailymail.co.uk

Tento rok přichází jedna smutná zpráva za druhou. Nejznámější opuštěný delfín zemřel. Delfínice Honey byla pravděpodobně nejslavnějším opuštěným delfínem, který žil od roku 2018 v malém bazénku v uzavřeném aquaparku v Japonsku. Ačkoliv se ochránci zvířat snažili Honey z tohoto nedůstojného místa zachránit, boj o její život trval příliš dlouho.

Ochránci zvířat ze spolku Dolphin Project se snažili Honey zachránit a dát jí život, jaký si zaslouží, dlouhé dva roky. Bohužel s majiteli zábavného aquaparku Inubosaki ve městě Choshi, nebylo možné se domluvit, a i přesto, že dělali, co mohli, delfínice svému osamělému trápení podlehla. V bývalém aquaparku, který v roce 2018 zkrachoval, kromě Honey zůstalo ještě 46 tučňáků a několik stovek ryb. Po uzavření akvária se o tato opuštěná zvířata staral pouze jeden člověk, který je chodil pravidelně krmit.

Zdroj: dailymail.co.uk Delfíny jsou však velmi inteligentní a společenští tvorové, kteří jsou zvyklí žít v obrovských skupinách. Samota je tedy pro ně velmi nebezpečná. Honey v malém bazénu žila až do 29. března tohoto roku, ten den se objevily zprávy, že bohužel zemřela. Již na začátku roku bylo ale zřejmé, že Honey zdravotně i psychicky velmi strádá. Izolovaný bazén a samota se na ní začaly podepisovat čím dál víc, až došlo na nejhorší.

Honey žila v zajetí od roku 2005 a dle dostupných informací se do aquaparku dostala od rybářů, kteří pořádají nechvalně známé delfíní hony u Taiji. Rybáři během těchto honů naženou delfíny z otevřených vod do zálivu u města Taiji. Následně chycené delfíny buďto zabijí, anebo prodají do zajetí, jak tomu bylo v případě Honey. Odchyt delfínů má velmi bohatou historii a město Taiji je jediným japonským městem, kde jsou tyto hony stále legální.

Autor:
Publikováno: 9. 7. 2020 14:50 Nahlásit obsah