Kategorie Japonsko

Článek
Japonci a jejich podivné vynálezy. Čím vším se nám snaží usnadnit život?
Japonci a jejich podivné vynálezy. Čím vším se nám snaží usnadnit život? Japonsko je zemí, která se rozhodně nebojí nových vynálezů a inovací. Je to země s jednou z nejsilnějších ekonomik světa a její vynálezci neustále přemýšlí, čím by mohli lidem usnadnit a zefektivnit život. Ačkoliv jsou některé jejich nápady naprosto geniální, které si bezpochyby zaslouží nálepku „ujeté“.
Článek
Pravý důkaz lásky, který se stal v Japonsku turistickou senzací: Milující manžel vybudoval své slepé ženě voňavou květinovou zahradu
Pravý důkaz lásky, který se stal v Japonsku turistickou senzací: Milující manžel vybudoval své slepé ženě voňavou květinovou zahradu Tento nádherný příběh dokazuje, že pokud svého partnera milujete, jste pro jeho štěstí schopni udělat skoro cokoliv. Pan a paní Kuroki spolu žili ve spokojeném manželství, jenže pak do jejich života vstoupila tragédie. Paní Kuroki ztratila zrak. Aby si mohla stále vychutnávat krásy života, její manžel jí vysázel voňavou květinovou zahradu.
Článek
Bydlení na 8 metrech čtverečních: Cestovatelka žije v japonském bytě, který připomíná chodbu
Bydlení na 8 metrech čtverečních: Cestovatelka žije v japonském bytě, který připomíná chodbu Japonsko je po celém světě známé svým stísněným bydlením. Jenže tokijský byt, ve kterém žije cestovatelka Emma, je miniaturní i na japonské poměry. Tato mladá dívka si vybudovala útulný domov na pouhých 8 metrech čtverečních. Když do jejího bytu vejdete, přijdete si spíš jako v úzké chodbě. I tak má Emma ve svém bytě vše, co potřebuje.
Článek
Tahle žena zabila přes 100 dětí! Rodiče jí za její služby platili
Tahle žena zabila přes 100 dětí! Rodiče jí za její služby platili Mijuki Išikawa patří k největším sériovým vražedkyním historie. Co může vězet za tak obrovským číslem zavražděných dětí? Zvrhlost? To možná taky, ale spíše jen špatná ekonomická situace.
Článek
Zázrak jménem Matcha Tea – pomůže zhubnout i pročistit organismus
Zázrak jménem Matcha Tea – pomůže zhubnout i pročistit organismus Slyšely jste už o Matcha Tea? Tento zázračný japonský mletý čaj si od buddhistických mistrů a samurajů konečně našel cestičku i k nám a získává si stále větší oblibu. Co je na něm ale vlastně tak výjimečného? Rozhodly jsme se mu podívat na zoubek.
Článek
Úchvatné fotografie rozkvetlých třešní sakura
Úchvatné fotografie rozkvetlých třešní sakura Fotografie rozkvetlé třešně sakury je jedním z typických znaků Japonska. Počátkem dubna, kdy se studenti vrací do škol po prázdninách a lidé zpět do práce po dovolené, začíná Japonsko rozkvétat třešňovými květy. Nádherné…
Článek
Malířka dokáže dokonale zamaskovat jídlo
Malířka dokáže dokonale zamaskovat jídlo Vezmete si do ruky okurku, oloupete ji jako banán a pod slupkou bude skutečně banán! To by se vám stalo, kdyby se vám do ruky dostal jeden z hyperrealistických uměleckých kousků teprve 19leté japonské malířky Hikaru Cho. Její hravá…
(6) Načíst více