Kategorie Japonsko

Článek
Nejstarší žena na světě, Japonka Kane Tanaka, oslavila 119. narozeniny. Dožít by se chtěla alespoň 120 let
Nejstarší žena na světě, Japonka Kane Tanaka, oslavila 119. narozeniny. Dožít by se chtěla alespoň 120 let V neděli 2. ledna 2022 oslavila neuvěřitelné 119. narozeniny Japonka Kane Tanaka. Tato žena je v současnosti považována za nejstaršího žijícího člověka na světě, což dokazuje i fakt, že je zapsána v Guinessově knize rekordů. Kane Tanaka již dříve uvedla, že by se chtěla dožít alespoň 120 let.
Článek
Vánoční zvyky ve světě: Pavučina pro štěstí, kohout na půlnoční mši nebo vánoční večeře v KFC
Vánoční zvyky ve světě: Pavučina pro štěstí, kohout na půlnoční mši nebo vánoční večeře v KFC K Vánocům patří spousta zvyků a tradic. A to nejen v Česku, ale i v dalších zemích světa. Vánoční zvyky jsou přitom unikátní pro každou zemi, v níž se tento významný křesťanský svátek slaví. Víte třeba, proč v Bolívii na půlnoční mši nesmí chybět kohout nebo proč obyvatelé Ukrajiny hledají na Štědrý den ve svém domě pavučiny?
Článek
Máte oči sanpaku? Zjistěte, co to pro vás znamená podle japonského čtení z obličeje
Máte oči sanpaku? Zjistěte, co to pro vás znamená podle japonského čtení z obličeje Že je “oko do duše okno,” neříká pouze české lidové rčení. Na to, že naše oči mohou o naší osobnosti vypovídat mnohem více, než si myslíme, poukazuje také japonské čtení z obličeje. To velmi pozoruhodně popisuje oči sanpaku, což je velmi neobvyklý jev. Zajímá vás, zda máte také oči sanpaku a co to o vás vypovídá?
Článek
Nedaří se vám zhubnout v oblasti bříška? Vyzkoušejte tuto japonskou dýchací metodu, která spaluje tuky
Nedaří se vám zhubnout v oblasti bříška? Vyzkoušejte tuto japonskou dýchací metodu, která spaluje tuky Cesta za plochým bříškem umí být někdy pěkně trnitá. I když se totiž opravdu snažíme, poctivě cvičíme a striktně dodržujeme zdravou stravu, tuk na břiše ne a ne zmizet. Zdá se to jako boj s větrnými mlýny, ovšem máme pro vás jednu účinnou metodu, kterou využívají v Japonsku.
Článek
Zemřel nejznámější opuštěný delfín. V uzavřeném aquaparku žil sám dva roky
Zemřel nejznámější opuštěný delfín. V uzavřeném aquaparku žil sám dva roky Tento rok přichází jedna smutná zpráva za druhou. Nejznámější opuštěný delfín zemřel. Delfínice Honey byla pravděpodobně nejslavnějším opuštěným delfínem, který žil od roku 2018 v malém bazénku v uzavřeném aquaparku v Japonsku. Ačkoliv se ochránci zvířat snažili Honey z tohoto nedůstojného místa zachránit, boj o její život trval příliš dlouho.
Článek
Japonská prefektura Wakajama vítězí v boji nad koronavirem: Její přístup je vzorem pro ostatní
Japonská prefektura Wakajama vítězí v boji nad koronavirem: Její přístup je vzorem pro ostatní V japonské prefektuře Wakajama se místní vláda rozhodla, že bude v boji proti koronaviru přistupovat odlišně než zbytek Japonska. Místní politici uzákonili cílené testování lidí na přítomnost nemoci COVID-19. Navíc zahájili i sledování kontaktů nakažených. Díky tomuto přístupu japonský region Wakajama vyhrává lokální boj nad koronavirem.
Článek
Ideál ženské krásy napříč různými kulturami: Od Thajska až po Indii
Ideál ženské krásy napříč různými kulturami: Od Thajska až po Indii Pokud se někoho ve svém okolí zeptáte, jak si představuje ideál krásy, je pravděpodobné, že odpovědi se zas tak příliš lišit nebudou. Rovnoměrné křivky, zdravé vlasy, rovné a bílé zuby. Co však platí pro nás, nemusí platit pro zbytek světa. Jak si ideál krásy představují africké domorodé kmeny, Japonci nebo Maoři z Nového Zélandu?
Článek
Japonci a jejich podivné vynálezy. Čím vším se nám snaží usnadnit život?
Japonci a jejich podivné vynálezy. Čím vším se nám snaží usnadnit život? Japonsko je zemí, která se rozhodně nebojí nových vynálezů a inovací. Je to země s jednou z nejsilnějších ekonomik světa a její vynálezci neustále přemýšlí, čím by mohli lidem usnadnit a zefektivnit život. Ačkoliv jsou některé jejich nápady naprosto geniální, které si bezpochyby zaslouží nálepku „ujeté“.
Článek
Pravý důkaz lásky, který se stal v Japonsku turistickou senzací: Milující manžel vybudoval své slepé ženě voňavou květinovou zahradu
Pravý důkaz lásky, který se stal v Japonsku turistickou senzací: Milující manžel vybudoval své slepé ženě voňavou květinovou zahradu Tento nádherný příběh dokazuje, že pokud svého partnera milujete, jste pro jeho štěstí schopni udělat skoro cokoliv. Pan a paní Kuroki spolu žili ve spokojeném manželství, jenže pak do jejich života vstoupila tragédie. Paní Kuroki ztratila zrak. Aby si mohla stále vychutnávat krásy života, její manžel jí vysázel voňavou květinovou zahradu.
(1) Načíst více