Ideál ženské krásy napříč různými kulturami: Od Thajska až po Indii

Ideál ženské krásy napříč různými kulturami: Od Thajska až po Indii Zdroj: pinterest.com

Pokud se někoho ve svém okolí zeptáte, jak si představuje ideál krásy, je pravděpodobné, že odpovědi se zas tak příliš lišit nebudou. Rovnoměrné křivky, zdravé vlasy, rovné a bílé zuby. Co však platí pro nás, nemusí platit pro zbytek světa. Jak si ideál krásy představují africké domorodé kmeny, Japonci nebo Maoři z Nového Zélandu?

To, jak vypadá krásná žena, je samozřejmě subjektivní a záleží na osobním vkusu každého jednotlivce. Přesto však lze říci, že v jednotlivých zemích panuje obecně platná představa, jak by taková žena měla vypadat. U nás v západní Evropě je představa poměrně jasná a určená módním průmyslem a například i celebritami. Vede štíhlá postava s vyrovnanými proporcemi, silné zdravé vlasy a rovné bílé zuby. Možná vás ale překvapí, jak moc je tento trend odlišný v různých částech světa.  

Ideály krásy z různých částí světa Zdroj: www.shutterstock.com

V dnešním videu, které najdete níže, se dozvíte, jaké ideály krásy panují v různých částech světa i kulturách. Zjistíte, jak si krásnou ženu představují v thajském kmenu Padaung, etiopském kmeni Mursiů, Íránu nebo v Japonsku.

Zhlédněte naše video níže a dejte nám vědět do komentářů, co si myslíte. Jak si představujete krásnou ženu vy a dokážete si představit žít v kultuře s odlišnými představami?

Autor:
Publikováno: 6. 11. 2019 13:42 Nahlásit obsah