Kategorie Kultura

Článek
Poznejte nejoblíbenější dětské knihy napříč celou Evropou: Která boduje v Česku?
Poznejte nejoblíbenější dětské knihy napříč celou Evropou: Která boduje v Česku? Vzpomenete si, jaká kniha vás doprovázela po celé dětství? A tipli byste si, které příběhy milují české děti nyní? Odpověď můžete vyčíst z unikátní mapy, která zobrazuje nejoblíbenější dětské knihy napříč jednotlivými evropskými státy. Tato mapa vznikla v rámci projektu Read and Share eTwinning, na kterém se podíleli školáci z celé Evropy.
Článek
No tohle! Šokující milostné tradice z celého světa
No tohle! Šokující milostné tradice z celého světa Na celém světě existuje nespočet kultur, jejichž tradice se od sebe často liší. Nejvíce nás dokážou šokovat ty milostné. Na rozdíl od naší kultury, kterou utvářelo přísné křesťanství, se africké, či asijské kultury s puritánstvím rozhodně hlavu nedělají. Připravili jsme pro vás osmičku milostných tradic z celého světa, které vás dozajista překvapí.
Článek
Čtenářka píše: Splnila jsem si svůj dětský sen - jsem spisovatelka!
Čtenářka píše: Splnila jsem si svůj dětský sen - jsem spisovatelka! Když jsem byla malá, říkala jsem si, jak by bylo skvělé stát se buď princeznou nebo spisovatelkou. No, princ pořád nikde, a tak jsem začala psát.
Článek
POPELKA NA LEDĚ se opět vrací do ČR!
POPELKA NA LEDĚ se opět vrací do ČR! Kouzelný muzikál POPELKA na ledě je zpět v ČR! Diváci a milovníci romantických, pohádkových příběhů budou mít letos mimořádnou šanci shlédnout toto ojedinělé velkovýpravné představení, jenž se hraje i v řadě zemí za hranicemi ČR, a které se SLOVY NEDÁ ANI POPSAT – TO ZKRÁTKA MUSÍTE VIDĚT!
Článek
Co snídají děti ve světě?
Co snídají děti ve světě? Dát si dobrou a kvalitní snídani, je pro dítě, které tráví mnoho hodin ve škole, velmi důležité. V každé zemi světa usedají děti k jiným talířům. Zajímá vás, jak snídá dítě z Holandska a jak dítě islandské? Podívejte se.
Článek
Kde spí dívky a mladé ženy? Fotografie pokojů z celého světa
Kde spí dívky a mladé ženy? Fotografie pokojů z celého světa Fotografové Gabriele Galimberti a Edoardo Delille procestovali velký kus světa, aby zjistili, jak různorodě mohou vypadat pokoje, ve kterých spí dívky a mladé ženy ve věku 18 až 30 let. Kolekci fotografií nazvali „Mirrors and…