Jak poznáte, že vás nemiluje: Všímejte si těchto signálů

Jak poznáte, že vás nemiluje: Všímejte si těchto signálů Zdroj: Shutterstock

Jste spolu s partnerem několik měsíců či let a máte pocit, že mezi vámi jiskra postupně vyhasíná? Možná že vy ho máte stále v srdci, ale on vás již dávno ne. Neopětovaná láska dokáže nepěkně zabolet. Chtěla byste vědět, jak poznáte, že vás už nemiluje? Všímejte si následujících signálů.

Sama osobně se snažíte zjistit, proč vás partner nemiluje

Máte podezření, že vás partner přestal mít rád? Vy sama jste nejlepším soudcem svého vztahu a svého přítele či manžela znáte nejlépe. I samo vaše podvědomí vám může našeptávat, že ve vašem vztahu není něco v pořádku.

Pokud se snažíte i pomocí internetových článků zjistit, zda vás partner miluje, či nemiluje, znamená to, že váš protějšek vás nemá rád tak, jak byste sama chtěla. Možná tedy máte vnitřní pocit, že už nejste milována tak jako dřív.

Zdroj: Shutterstock Partner vás ponižuje nebo uráží

Když někoho opravdu milujeme, nedokážeme jej ponižovat nebo urážet. A to nejen na veřejnosti, ale i v soukromí. Láska se tedy projevuje respektem a úctou. Pokud však respekt chybí, v partnerském vztahu se rozpadá vzájemná komunikace a u toho, kdo nemiluje, začínají převažovat negativní vzorce chování. 

Jestliže tedy mezi vámi dojde k vzájemné konfrontaci, nemilující polovička se může uchýlit k urážkám nebo ponižování. A samozřejmě vám může dodat pocit, že pro něj nejste dost dobrá.

Minimálně vás podporuje

Podpora je jedním z nejdůležitějších projevů každého partnerského vztahu. Také je to jeden z hlavních ukazatelů toho, zda vás váš partner skutečně miluje a váží si vás. Pokud se o vás váš protějšek stará, chce, abyste se měla dobře, a podporuje vás při cestě za vašimi přáními a sny, je to láska. V případě, že vás partner nepodporuje, vaše snažení zlehčuje nebo znevažuje, už je to vážně na zamyšlenou.

Zdroj: Shutterstock Začíná vás srovnávat s jinými ženami

Ať už uděláte sebemenší chybu, může to být pro nemilujícího partnera problém. A také příležitost vás srovnat s jinými ženami, které například určitou situaci nebo dovednost zvládají lépe. Mějte se v tomto ohledu na pozoru. Žádný milující muž by totiž svou přítelkyni či manželku otevřeně neporovnával s jinou ženou. Naopak by se snažil přijmout všechny její nedostatky a bral by ji takovou, jaká je.

Partner je vůči vám lhostejný

Jak dále poznáte, že vás už nemiluje? Červená kontrolka v hlavě by se vám měla rozsvítit i tehdy, když začnete mít pocit, že je k vám partner lhostejný. Přestal vám říkat láskyplná slova? Již s vámi nechce podnikat společné věci, protože zkrátka nemá čas? Přestal se starat o vaše pocity a komunikace mezi vámi je na bodu mrazu? Už se vám neomlouvá za to, že něco špatného provedl (například přišel pozdě domů)? 

V těchto případech už něco nehraje. Zpozornět byste měla i tehdy, pokud zjistíte, že vám partner či manžel cíleně lže a slibuje vám věci, které stejně nikdy nedodrží. 

Zdroj: Medium.com, Thedailyspice.com, Howloveblossoms.com

Autor:
Publikováno: 2. 9. 2021 09:28 Nahlásit obsah