Britská holčička Lula se postavila na vlastní nohy už ve svých 8 týdnech. Miminko svou dovedností zaskočilo rodiče

Britská holčička Lula se postavila na vlastní nohy už ve svých 8 týdnech. Miminko svou dovedností zaskočilo rodiče Zdroj: Metro.co.uk

Když britský pár Tezra Finn-Johnston a Emily Derricková opouštěli 31. ledna porodnici, ještě netušili, jak mimořádné mají miminko. Jejich novorozená holčička Lula si poprvé stoupla ve svých 8 týdnech, v 15. týdnu života pak dokázala stát bez cizí pomoci. Tezra a Emily se domnívají, že nebude dlouho trvat a jejich miminko začne také samo chodit.

Stání na vlastních nožičkách malou Lulu velmi baví

Malá Lula má zřejmě svou hlavu. Tato holčička, která se narodila 31. ledna v britském Kingswoodu, se poprvé postavila na vlastní nohy už v 8. týdnu svého života. Zatímco děti si běžně začínají stoupat mezi 9. a 12. měsícem života, Lula je v této dovednosti předběhla. Již od svých 15. týdnů dokonce umí stát bez cizí pomoci.

K této činnosti ji přitom žádný z rodičů nenutí, došla k ní sama zcela přirozeně. “Když měla Lula zhruba měsíc, strašně zuřila. Aby se uklidnila, zkusila jsem ji mírně posadit na mé koleno. Místo, aby si sedla, zapřela se zadečkem o mé koleno a stála na nožkách. Evidentně ji tato činnost zklidnila,” směje se Lulina maminka Emily.

Zdroj: Mirror.co.uk Rodiče neznají žádné další miminko, které by dokázalo to, co Lula

O pár týdnů později si Lula s pomocí své maminky Emily stoupla ještě několikrát. “Vždy, když malá zuřila, zvedla jsem ji a postavila na nožičky. Rázem byla šťastná a spokojená. Už v 8. týdnech dokázala sama udržet rovnováhu,” popisuje Emily.

Od svých 15. týdnů už Lula stojí sama bez cizí pomoci. Evidentně si v tom, co dělá libuje, a podle spokojeného výrazu ji tato na miminko neobvyklá činnost velmi baví. Paradoxně ani Lulini rodiče neznají ve své rodině ani ve svém okolí miminko, které by v raném věku dokázalo něco podobného jako jejich dcera.

Zdroj: Dailymail.com “Naše Lula velmi miluje, když se může sama postavit na nohy. A my jí při tom, co ráda dělá, jenom asistujeme. Když jsem ji takto samotnou zkusila poprvé postavit bez cizí pomoci, smála se na mě a byla šťastná. Pokaždé, když tuto její oblíbenou činnost opakujeme, tváří se u toho velmi důležitě. Zkrátka, jako by chtěla ukázat, co vše už umí,” říká Lulina máma Emily.

Zdroj: Thesun.co.uk Pediatři a dětští ortopedové kroutí hlavou

I když byste řekli, že Lula je velmi šikovné miminko, které je se svým vývojem hodně vepředu, jiného názoru jsou pediatři a dětští ortopedové. Toto nepřirozené stání ve velmi raném věku totiž může mít u miminka negativní vliv na vývoj kloubů na nožičkách. Nepříznivě může rovněž ovlivnit vývoj nožní klenby i celkové postavení nohou.

Autor:
Publikováno: 27. 5. 2020 13:30 Nahlásit obsah