V americkém vězení mučili trestance dětskou písničkou Baby Shark. Dozorci čelí přestupku krutosti vůči vězňům

V americkém vězení mučili trestance dětskou písničkou Baby Shark. Dozorci čelí přestupku krutosti vůči vězňům Zdroj: YouTube.com | Bounce Patrol

Dětská písnička Baby Shark patří k nejotravnějším skladbám v historii lidstva. Děti z celého světa ji nesmírně milují a jejich rodiče upřímně nenávidí. Není se čemu divit, že tuto chytlavou melodii o malém žralokovi použili dva američtí dozorci k mučení trestanců. Za svůj přečin v nejbližší době stanou před soudem.

Dětská písnička Baby Shark jako mučící nástroj

Rodiče malých dětí určitě budou souhlasit s tím, že poslouchat několikrát za den dětskou písničku Baby Shark je doslova k nevydržení. Jako mučící nástroj tuto otravnou melodii použili dva dozorci z americké věznice Oklahoma County. K celé události došlo v listopadu a prosinci roku 2019.

Gregory Cornell Butler Jr. a Christian Charles Miles, kterým je v současnosti 21 let, vzali vězně do izolované místnosti, dali mu pouta, přivázali jej ke stěně a dlouhé hodiny mu pouštěli stále dokola song Baby Shark. K tomuto přečinu se dopustili zhruba ve čtyřech případech.

Podle dozorců se jednalo o vtip

Když jejich mučení na základě záběrů z bezpečnostních kamer prasklo, museli odejít ze své práce. Jak Gregory, tak Christian tvrdí, že šlo z jejich strany jenom o vtip. To si ale nemyslí vězni, podle kterých se jednalo o nelidské zacházení.

Gregory Cornell Butler Jr. a Christian Charles Miles tak aktuálně stanou před soudem. Čelí totiž obvinění z přestupku krutosti vůči vězňům. Hlavním důkazem proti nim jsou právě záběry z bezpečnostní kamery. 

O mučení dětskou písničkou nešlo poprvé

Mladým dozorcům, kteří své vězně mučili chytlavou dětskou písničkou, však nehrozí pobyt za mřížemi. Pravděpodobně vyváznou pouze s peněžitými tresty nebo s podmínkou. Před soudem se bude zpovídat také jejich 50letý nadřízený, který o mučení věděl, ale nezabránil mu.

V každém případě to není poprvé, kdy dětská píseň posloužila k mučení. Dozorci v USA používali v roce 2003 songy ze Sesame Street k mučení iráckých vězňů.

Autor:
Publikováno: 9. 10. 2020 11:08 Nahlásit obsah