Mrak připomíná obličej démona či Jokera. Tento ohromující úkaz vyfotil v Austrálii 14letý chlapec

Mrak připomíná obličej démona či Jokera. Tento ohromující úkaz vyfotil v Austrálii 14letý chlapec Zdroj: Shutterstock

Také pozorujete mraky na obloze a vidíte v nich beránky, ovečky nebo lidské obličeje? Jenže úkaz, který začátkem letošního srpna zachytil na západním pobřeží Austrálie 14letý Jarvis Smallman, je už jiný level. Tento chlapec vyfotil mrak s obličejem démona a jak sám přiznává, při jeho pořízení nepoužil žádné úpravy.

14letý Jarvis Smallman z města Hopetoun v západní Austrálii pořídil začátkem letošního srpna pozoruhodnou fotku mraku se strašidelným obličejem. Tento pozoruhodný oblak může někomu připomínat tvář démona nebo tvář Jokera.

“Tento mrak jsem zachytil před západem slunce poté, co jsem se po celém dni vracel ze školy. Mám radost z toho, že se fotka tak vydařila,” uvedl 14letý Australan.

Máte při pohledu na mrak s obličejem Jokera či démona pocit, že mladý fotograf fotku cíleně upravil? Podle jeho slov to tak rozhodně není. V postprodukci se zaměřil pouze na jas, kontrast a saturaci.

Jarvis Smallman fotku pozoruhodného mraku sdílel na svém instagramovém profilu a okamžitě tím vyvolal internetovou senzaci. “Je to ten nejvíc cool mrak, jaký jsem kdy viděl. I když bylo při jeho pořizování velmi strašidelné pozorovat oblohu,” připsal 14letý fotograf pod svůj snímek.

Mladý Australan začal s fotografováním teprve v loňském roce. Nejraději fotí přírodu a podmořský svět. Stal se také vícemistrem v kategorii Junior Australian Photographer magazínu Australian Photography Magazine, a to díky fotce lachtana plavajícího v moři. 

Jarvis Smallman je nepochybně talentovaný. Spousta lidí mu právě proto předurčuje slibnou kariéru profesionálního fotografa.

Zdroj: Dailymail.co.uk, Instagram.com

Autor:
Publikováno: 11. 8. 2021 12:02 Nahlásit obsah