Vánoční perníkový likér bez vajec: Jeho chuť a vůni si zamilujete

Vánoční perníkový likér bez vajec: Jeho chuť a vůni si zamilujete Zdroj: Shutterstock

Nejen klasický vaječňák, ke svátkům patří i další poctivé vánoční likéry. Pokud nedáte dopustit na chuť a vůni medových perníčků, připravte si na letošní Vánoce domácí perníkový likér. Jeho součástí je salko, perníkové koření, kakao nebo rum. A výsledek? Ten si nebudete moci vynachválit.

Co by to bylo za vánoční svátky, kdybychom si navzájem nepřipili poctivým domácím likérem? K nejoblíbenějším zaručeně patří vaječný koňak, oblibě se během svátků těší také vánoční likér z ledových kaštanů nebo domácí baileys. Už jste si ale zkusili někdy připravit vánoční perníkový likér bez vajec? Rozhodně to stojí za to!

Suroviny na vánoční perníkový likér

  • 1 plechovka slazeného salka
  • 1 plechovka neslazeného salka
  • 500 mililitrů smetany ke šlehání
  • 3 vrchovaté čajové lžičky perníkového koření
  • 3 polévkové lžíce kakaa
  • 200 až 500 mililitrů rumu dle chuti

Příprava vánočního perníkového likéru krok za krokem

1. Do hrnce nalijte smetanu ke šlehání, nasypte do ní perníkové koření a kakao. Vzniklou směs nechte projít varem a pak vychladnout.

2. Do vychladlé směsi smetany s perníkovým kořením a kakaem vmíchejte slazené a neslazené salko a dle chuti také rum.

3. Vzniklý vánoční perníkový likér bez vajec přelijte do uzavíratelné nádoby a dejte do lednice.

Zdroj: Shutterstock Domácí perníkový likér bez vajec: Jak dlouho vydrží?

Chtěli byste vědět, jak dlouho vydrží vánoční perníkový likér? Pokud jej po přípravě umístíte do lednice, kde bude mít optimální podmínky ke skladování, vydrží vám až několik týdnů. Je to dáno tím, že k výrobě domácího perníkového likéru jste nepoužili vejce. Tento vánoční likér na druhou stranu obsahuje alkohol, který má konzervační účinky.

Jestliže si tedy domácí perníkový likér bez vajec připravíte na vánoční svátky, můžete si jej bez obav vychutnávat až do Silvestra. Vzhledem k jeho báječné chuti a vůni však nezaručujeme, že vám v lednici vydrží tak dlouho.

Zdroj: Recepty všeho druhu | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 1. 12. 2022 10:32 Nahlásit obsah