Z narkomanky nádhernou ženou. Dnes byste Dejah Hallovou vůbec nepoznali

Z narkomanky nádhernou ženou. Dnes byste Dejah Hallovou vůbec nepoznali Zdroj: Facebook.com | Dejah Hall

Američanka Dejah Hallová začala s drogami už v pubertě. Ještě před několika lety vypadala v důsledku své závislosti spíš jako lidská troska. V současnosti je z Dejah Hallové nový člověk. Že ji drogy stáhly skoro ke dnu, by dnes do této nádherné ženy a maminky řekl jen málokdo.

S drogami začala už v 17 letech

Jak se Dejah Hallová z americké Arizony vůbec dostala k drogám? Její závislost odstartovaly léky na bolest, které začala brát ve svých sedmnácti letech. Denně jich dokázala spolykat dokonce šest. 

Dejahini rodiče si už tehdy uvědomovali, že si jejich dcera opravdu zahrává. Proto ji přiměli k tomu, aby se začala léčit na odvykací klinice. Léčba však byla neúspěšná. Dejah se po vyloučení z této kliniky dala paradoxně na heroin, za který platila až 240 dolarů denně. "Vážila jsem tehdy pouhých 43 kilogramů. Spala jsem v nejrůznějších přístřešcích. Moje paže byly plné hrudek. Drogy mě úplně zlomily," vzpomíná Dejah.

Zlom nastal při návštěvě dědečka, který slavil 91. narozeniny

Zlom v jejím životě nastal v roce 2012, když navštívila svého dědečka, který slavil 91. narozeniny. "Můj dědeček, který seděl na invalidním vozíku, se mi podíval do očí a řekl: Ubližuješ mi, Dejah. Objala jsem ho, řekla mu, že ho miluji, pak jsem se rozplakala a zamkla se v koupelně," popisuje bývalá narkomanka, která je dnes nádhernou ženou a hrdou maminkou.

Zdroj: Facebook.com | Dejah Hall "V koupelně jsem se na sebe podívala do zrcadla a pomyslela si: Co děláš sama sobě? Podívej se na to, kým jsi. Poté jsem se obrátila na boha, kterého jsem požádala o to, aby mě zachránil," popisuje dále Dejah.

Dejah pomohlo až vězení

O několik hodin později byla Dejah Hallová kvůli svým kriminálním deliktům spjatými s drogami zatčena policií a následně odsouzena na dva roky vězení. Právě ve vězení jí začalo tvrdé odvykání, které ji konečně zachránilo. 

"Nejen vězení. Byl to i můj dědeček, který mě přiměl ke změně života. I když bohužel zemřel dva týdny po svých narozeninách, věřím, že se na mě stále dívá z nebe a je rád, že konečně žiju normálním životem," říká Dejah Hallová.

Dnes byste v Dejah hledali bývalou narkomanku pouze stěží. Je to krásná žena, a navíc hrdá maminka. Úspěšně dokončila křesťanská studia na Grand Canyon University a pracuje jako specialistka v detoxikačním a rehabilitačním centru, kde se léčí drogově závislí.

Zdroj: Instagram.com @dejahhall12

Na svém příběhu vystavěla protidrogovou osvětu

Za to, čím si prošla, se Dejah Hallová rozhodně nestydí. Naopak na svém příběhu vystavěla osvětu, která má všechny drogově závislé podnítit k tomu, aby se sebou začali něco dělat. Právě proto na svém Facebooku již v roce 2016 nasdílela tři své srovnávací fotky. Na jedné z nich je v dobách své největší drogové závislosti, na druhé při zatčení v roce 2012 a na třetí po čtyřech letech abstinence.

"Každý den děkuji bohu i sama sobě, že nejsem tam, kde jsem byla dříve. Jak vidíte, když se opravdu chce, náprava je možná," dodává Dejah.

Autor:
Publikováno: 12. 5. 2020 14:59 Nahlásit obsah