Kategorie Léčba

Článek
Nadační fond dětské onkologie Krtek: Víte, co dělají, jak a komu pomáhají?
Nadační fond dětské onkologie Krtek: Víte, co dělají, jak a komu pomáhají? Nadační fond dětské onkologie Krtek je již od roku 1999 nedílnou součástí Kliniky dětské onkologie (KDO) Fakultní nemocnice Brno. Krtek podporuje nejen práci zdejších lékařů a zdravotníků, ale snaží se především o to, aby měli dětští pacienti a jejich nejbližší rodina stále pozitivní mysl.
Článek
Smrkový sirup pomáhá při kašli i oslabené imunitě: Nastal čas na jeho přípravu
Smrkový sirup pomáhá při kašli i oslabené imunitě: Nastal čas na jeho přípravu Jaro je ideálním obdobím k tomu, abyste si zašli do přírody na bylinky. Připravíte se tak předem na záludnosti sychravého podzimu a mrazivé zimy, kdy vám ve zvýšené míře hrozí nachlazení, kašel nebo chřipka. Právě nastal vhodný čas k tomu, abyste si natrhali i mladé smrkové výhonky a připravili si z nich léčivý smrkový sirup. Jak na to?
Článek
Hučení a pískání v uších: Jaké jsou jeho příčiny a co na něj pomáhá?
Hučení a pískání v uších: Jaké jsou jeho příčiny a co na něj pomáhá? Zvonění, hučení či pískání v uších zažil snad každý z nás. Pokud se u vás tento stav objeví jenom jednou za čas a hned odezní, není se čeho bát. Jestli však s pískáním v uších bojujete dlouhodobě, raději zajděte k lékaři. Častá ušní šelest odborně nazývaná jako tinnitus totiž může být signálem mnohem vážnější nemoci.
Článek
Dívka dlouhé roky trpěla chronickým ekzémem po celém těle. Řešení našla ve veganství
Dívka dlouhé roky trpěla chronickým ekzémem po celém těle. Řešení našla ve veganství Život s chronickým ekzémem není vůbec snadný a ovlivňuje všechny jeho aspekty. I přesto, že je to onemocnění, které je velmi nepříjemné a mnozí lidé si připadají v boji proti němu bezradní, neznamená to, že by nad svým tělem neměli mít už nikdy žádnou kontrolu.
Článek
Česnek pod polštářem? Může to znít divně, ale má to jedno obrovské plus
Česnek pod polštářem? Může to znít divně, ale má to jedno obrovské plus O česneku se říká, že je to životabudič, efrodisiakum a má léčivé schopnosti, které znali již ve starověku. Kvalitní česnek totiž obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, které dokážou s naším tělem doslova divy.
Článek
Hrozí vám v budoucnu Alzheimerova choroba? Odhalí to tento krátký test!
Hrozí vám v budoucnu Alzheimerova choroba? Odhalí to tento krátký test! Alzheimerova choroba je neurodegenerativní onemocnění mozku, které postupně vede ke ztrátě paměti a dokáže narušovat myšlení a dokonce i lidský úsudek. Často však prvotní příznaky tohoto onemocnění lidé přehlíží a začnou svou nemoc řešit až v pokročilém stádiu.
Článek
Matka varuje ostatní rodiče před vyrážkami: vašemu dítěti může jít o život!
Matka varuje ostatní rodiče před vyrážkami: vašemu dítěti může jít o život! Rodiče malých dětí vědí, že vyrážky jsou u jejich ratolestí poměrně běžná věc. Mohou se objevit kvůli alergii, teplu ale mohou za ně i pleny či oblečení. Zkušení rodiče dokonce dokážou identifikovat, o jakou vyrážku jde a v klidu ji i vyléčit. Ovšem některé vyrážky by měly být zkontrolovány doktorem a o tom ví své La Vonne Palmer z Austrtálie...
Článek
Její nemocný syn ji prosil o to, aby mu odřízla ruce. To, co přišlo potom, ohromilo i samotné doktory!
Její nemocný syn ji prosil o to, aby mu odřízla ruce. To, co přišlo potom, ohromilo i samotné doktory! Rakovina bohužel nepostihuje jen dospělé ale i děti. O to horší je to, když rodiče musejí přihlížet tomu, jak jejich dítě trpí a nedokážou mu pomoci. Následující příběh je o Derynu Blackwellovi, kterému lékaři ve 13 letech diagnostikovali velmi vzácný druh rakoviny.
Článek
10tiletý kluk nechce spát ze strachu, že umře. To, co udělala jeho maminka, vám vžene slzy do očí
10tiletý kluk nechce spát ze strachu, že umře. To, co udělala jeho maminka, vám vžene slzy do očí Není snad nic horšího, než když se rodič musí dívat na své nemocné dítě a bezmocně přihlížet, jak se trápí. O to horší je to, když se jedná o desetileté dítě, tak jako je to v případě malého Draka, který žije v Texasu a už od roku 2012 bojuje s leukémií.
(16) Načíst více