Kategorie Léčba

Článek
Kontroverzní influencer Tadeáš Kuběnka je zpátky doma. Fanouškům se ozval na Instagramu
Kontroverzní influencer Tadeáš Kuběnka je zpátky doma. Fanouškům se ozval na Instagramu Tadeáš Kuběnka je zpátky. V první polovině letošního dubna se psychicky zhroutil a skončil v péči psychiatrů. Nyní je opět doma u svých rodičů a sestry. Dokonce se již svým fanouškům ozval na Instagramu. Co jim vzkázal?
Článek
Co jsou pigmentové skvrny a jak se jich účinně zbavit?
Co jsou pigmentové skvrny a jak se jich účinně zbavit? Pigmentové skvrny jsou tmavé skvrny na kůži, které se vyskytují v důsledku přemnožení melaninu, pigmentu produkovaného kožními buňkami zvanými melanocyty. Tyto skvrny se mohou objevit na různých částech těla, včetně obličeje, rukou, nohou a krku.
Článek
5 příznaků, které dokážou včas odhalit rakovinu kůže
5 příznaků, které dokážou včas odhalit rakovinu kůže Rakovina kůže patří mezi nejobávanější rakovinu posledních let. Pokud se nezachytí včas, její léčba v jistých případech je velmi komplikovaná a složitá.
Článek
Konvičkování: Toto alternativní řešení vás zbaví ucpaného nosu a zkrátí průběh rýmy
Konvičkování: Toto alternativní řešení vás zbaví ucpaného nosu a zkrátí průběh rýmy Ucpaný nos nemusíte při chřipce či rýmě léčit pouze klasickými kapkami. Chcete-li propláchnout nosní sliznici, dejte na alternativní řešení a vyzkoušejte metodu konvičkování. Proplachování nosu konvičkou naplněnou roztokem vody a soli má stejný účinek jako nosní kapky. Tato metoda je ale šetrnější k našemu zdraví a navíc na ní nevzniká závislost.
Článek
Používáte při rýmě sprej či kapky do nosu? Pozor na závislost
Používáte při rýmě sprej či kapky do nosu? Pozor na závislost Rýma a ucpaný nos nás dokážou pěkně potrápit hlavně na podzim a v zimě. A většina z nás ke zmírnění jejich příznaků sáhne po klasickém spreji nebo kapkách do nosu. Má to ovšem jedno velké ALE: Věděli jste, že pokud budete tyto přípravky určené k léčbě ucpaného nosu nadměrně a dlouhodobě používat, můžete si na nich vypěstovat těžkou závislost?
Článek
Máte neustále studené ruce i nohy? Víme, proč tomu tak je
Máte neustále studené ruce i nohy? Víme, proč tomu tak je Venku je příjemné teplo a vaše ruce i nohy jsou jako z ledu? Znáte jistě pořekadlo „studené ruce, upřímné srdce”, ale pravda je trochu jiná. Prozradíme vám příčinu a možnou léčbu.
Článek
Známý zpěvák oznámil zdrcující zprávu: Mám rakovinu
Známý zpěvák oznámil zdrcující zprávu: Mám rakovinu Každý z nás si při vyslovení slova rakovina uvědomí, že tato zákeřná nemoc se nevyhýbá nikomu. Můžete být slavná osobnost, známý politik, a i tak vás nemoc dostihne. Jednoduše si nevybírá. Své o tom ví i jeden z našich nejoblíbenějších hudebníků. 
Článek
Španělská chřipka v Československu řádila před sto lety: Zemřely desetitisíce lidí
Španělská chřipka v Československu řádila před sto lety: Zemřely desetitisíce lidí Je to sto let, kdy se světem prohnala španělská chřipka. Pandemie tohoto onemocnění si celosvětově vybrala až 100 milionů lidských životů, nevyhnula se ovšem ani tehdejšímu Československu. Hrozbu španělské chřipky tehdy umlčely události první světové války, válečná cenzura a vznik nového československého státu.
Článek
Mladou dívku bolelo břicho. Příčina bolesti lékaře po vyšetření doslova šokovala
Mladou dívku bolelo břicho. Příčina bolesti lékaře po vyšetření doslova šokovala Teprve 17letou dívku sužovaly urputné bolesti břicha. Lékařům sdělila, že nezná příčinu bolesti, nikdy se s ničím neléčila, a proto netuší, proč má tak velké bolesti. Následovala série vyšetření a výsledek lékaře naprosto šokoval.
(6) Načíst více