Šest zásadních důvodů, proč spát na levém boku. Je to důležitější, než byste vůbec mysleli
To, že je pro naše zdraví spánek důležitý, víme přece všichni. Ale proč, i když spíme klidně celou noc, ráno vstaneme jako po bujarém večírku? Odpověď je jednoduchá, pro svůj spánek jsme si zvolili špatnou polohu.
Už ve starověké Indii věděli, že klíčem ke kvalitnímu spánku je náš levý bok. A v čem to celé spočívá? Podle Ájurvédy, což je systém tradičního indického lékařství a zdravého přístupu k životu, nám spánek na levém boku prospívá zejména v oblasti trávení, bolesti zad a při potížích se srdcem.
Podpora lymfatického systému
Právě levá strana je stranou lymfatickou, proto spánek na tomto boku podporuje zbavování těla od nečistot a toxinů. Zato naopak spánek na pravém boku toto čištění těla zpomaluje.
Podpora trávení
Levá strana je pro náš spánek a zároveň i trávení ta nejpřirozenější, ať už z důvodu, že se jídlo během noci dostane lépe do tlustého střeva nebo také proto, že v této poloze slinivka a žaludek pracují mnohem lépe.
Podpora srdce
Velkou roli zde hraje gravitace. A to takovou, že při spánku na levém boku pasivně pomáháme tomu, aby srdce rovnoměrně rozvádělo krev do celého těla, a tím srdci napomáháme ke snížení krevního tlaku.
Podpora v těhotenství
Těhotenství by pro nás mělo znamenat ty nejkrásnější dny, ne vždy tomu tak ale je. I v tomto případe spánek na levém boku je prospěšný pro správný krevní oběh, lépe se nám děloha, ledviny i samotný plod prokrvuje.
Podpora při pálení žáhy
I zde existuje propojení mezi spánkem na levém boku a pálením žáhy. Proto pro vás máme radu, pokud vás začne pálit žáha, zkuste si alespoň na 10 minut lehnout na levý bok a uvidíte, jak se vám uleví.
Podpora při bolestech zad
Při bolestech zad zkuste spát na levém boku, tím zmírníte tlak, který působí na vaši páteř a bolesti odezní.