Japonci a jejich podivné vynálezy. Čím vším se nám snaží usnadnit život?

Japonci a jejich podivné vynálezy. Čím vším se nám snaží usnadnit život? Zdroj: Shutterstock.com

Japonsko je zemí, která se rozhodně nebojí nových vynálezů a inovací. Je to země s jednou z nejsilnějších ekonomik světa a její vynálezci neustále přemýšlí, čím by mohli lidem usnadnit a zefektivnit život. Ačkoliv jsou některé jejich nápady naprosto geniální, které si bezpochyby zaslouží nálepku „ujeté“.

Japonsko je známé tím, že do světa chrlí tisíce a tisíce zlepšováků, jejichž úkolem je zpříjemnit a zjednodušit náš život. Mnohdy se však jedná o tak bláznivé „vychytávky“, že si jen s údivem klepeme na čelo a přemýšlíme, jak mohl tohle někdo vymyslet. Nutno ovšem říct, že ač jsou některé z vynálezů opravdu divné, jiné jsou tak jednoduché, až jsou vlastně geniální.

V našem dnešním videu, které najdete níže, si představíme desítku vynálezů, které se řadí spíše do kategorie „divné“. Už jste například slyšeli o mopu, který můžete ovládat joystickem? Nebo o čelence s boloňskými špagetami? Je až s podivem, že některé z nápadů se skutečně dostaly na prodejní trh a dnes existují na světě lidé, kteří si je koupili, a dokonce je i používají.

Japonsko je krásná země plná bláznivých vynálezů. Zdroj: www.shutterstock.com

Japonsko je zkrátka zemí, která se toho nebojí. Pojďte se společně s námi podívat, co vše dokážou japonští vynálezci vymyslet. A napište nám do komentářů, zda byste některý z těchto zlepšováků dokázali využít i v běžném životě.

Autor:
Publikováno: 8. 7. 2019 12:00 Nahlásit obsah