Levandulová pleťová voda: Její výroba je jednoduchá, tvář perfektně zklidní a zároveň osvěží

Levandulová pleťová voda: Její výroba je jednoduchá, tvář perfektně zklidní a zároveň osvěží Zdroj: Shutterstock

Levandule patří k oblíbeným bylinkám, které mají spoustu využití. Tato voňavá rostlina podpoří vaše psychické i fyzické zdraví, přijde vám vhod i v péči o váš zevnějšek. Zkuste si vyrobit například domácí levandulovou pleťovou vodu, ke které potřebujete pouhé tři ingredience. Tento čistě přírodní domácí přípravek vaši pleť osvěží a zároveň zklidní.

Výroba levandulové pleťové vody

Chcete si vyrobit domácí levandulovou vodu? Jde o poměrně snadnou záležitost, ke které si připravte pouhé tři přírodní suroviny. A to čerstvé levandulové květy, čistou neperlivou vodu a jablečný ocet. Jakým způsobem při výrobě domácí levandulové pleťové vody konkrétně postupovat?

Potřebujete:

  • 1,5 šálku vroucí vody
  • 0,5 šálku čerstvých levandulových květů
  • 1 lžičku jablečného octu

Zdroj: Shutterstock Postup:

1. Čerstvé levandulové květy zalijte v hrníčku vařící vodou. Hrnek zakryjte a květy nechte louhovat zhruba 15 minut.

2. Po uplynutí 15 minut odvar sceďte a levandulové květy vyhoďte.

3. Do levandulového odvaru, který má pokojovou teplotu, na závěr vmíchejte jablečných ocet.

Jak používat domácí levandulovou pleťovou vodu

Domácí levandulovou vodu, kterou jste si připravili, nechte vychladnout. Následně ji nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Jakým způsobem ji můžete používat? Po domácí levandulové vodě sáhněte v průběhu dne vždy, když potřebujete osvěžit.

Levandulovou pleťovou vodu stříkejte pomocí rozprašovače výhradně na čistou pokožku. A to po umytí či po odlíčení. Levandulovou vodu na svou pleť můžete nanášet také před následnou hydratací pleťovým krémem.

Zdroj: Shutterstock Jak skladovat levandulovou pleťovou vodu? Na chladném a suchém místě - nejlépe v lednici, kde vám vydrží až tři měsíce.

Benefity domácí levandulové vody

Levandulová voda pleť příjemně osvěžuje, dobíjí ji novou energií a také uklidňuje. Je tedy vhodná i pro citlivou pokožku inklinující k podráždění. Levandule v kombinaci s jablečným octem působí jako tonikum. Znamená to tedy, že stahuje póry, zpevňuje pokožku obličeje, redukuje vrásky a rovněž vyrovnává pH pokožky.

Zdroj: Eatingwell.com, Kamaayurveda.com  

Autor:
Publikováno: 30. 6. 2022 09:35 Nahlásit obsah