Kategorie Levandule

Článek
Jak sušit levanduli, aby neopadala, neztratila barvu a stále krásně voněla? Základem je správný postup
Jak sušit levanduli, aby neopadala, neztratila barvu a stále krásně voněla? Základem je správný postup Máte na zahradě levanduli a chtěli byste si ji nasušit k dalšímu využití? V tom případě vám přinášíme jednoduchý a efektivní návod, jak sušit levanduli, aby neopadala, neztratila barvu a stále krásně voněla. Co všechno pro to musíte udělat?
Článek
Odkvetlá levandule má několik využití. Do kompostu rozhodně nepatří
Odkvetlá levandule má několik využití. Do kompostu rozhodně nepatří Odkvetla vám levandule a plánujete proto její letní řez? Odkvetlá květenství levandule musí pryč, ale do kompostu rozhodně nepatří. Poradíme vám proto, jak využít odkvetlou levanduli, aby vám udělala ještě radost.
Článek
Domácí aviváž z levandule úžasně provoní prádlo. Vyzkoušejte levný, ekologický a účinný recept ze 2 ingrediencí
Domácí aviváž z levandule úžasně provoní prádlo. Vyzkoušejte levný, ekologický a účinný recept ze 2 ingrediencí Přemýšlíte, co vyrobit z levandule? Tato bylinka má opravdu všestranné využití. Pochvalovat si budete i domácí aviváž z levandule, která nejen že krásně voní, ale také účinně změkčí prádlo. Jak tedy na její přípravu?
Článek
Kdy stříhat levanduli na dekorace, aby její květy neopadávaly? Podstatná je doba sběru
Kdy stříhat levanduli na dekorace, aby její květy neopadávaly? Podstatná je doba sběru Fialová levandule s podmanivou vůní je oblíbenou bylinkou, kterou můžeme využít na desítky způsobů. Chcete si z levandule vytvořit nádherné dekorace, které vás budou ohromovat svou krásou po celý následující rok? V tom případě je důležité, kdy budete levanduli stříhat. Správným načasováním totiž omezíte následovné opadávání květů.
Článek
Levandulová šťáva: Recept, který pohladí všechny vaše chuťové buňky
Levandulová šťáva: Recept, který pohladí všechny vaše chuťové buňky Voňavá levandule je v plném květu. Co si z ní tak do zásoby udělat báječnou levandulovou šťávu, která je skvělá v domácích limonádách nebo jen tak ředěná vodou? Přinášíme recept na levandulovou šťávu, která vám v lednici vydrží i celý rok.
Článek
Stříhání levandule na jaře má několik pravidel. Dodržte je a můžete se těšit na záplavu fialových květů
Stříhání levandule na jaře má několik pravidel. Dodržte je a můžete se těšit na záplavu fialových květů Pěstujete na zahradě nebo v květináčích levanduli? V tom případě vás na jaře čeká zásadní úkol. Ostříhejte během jarních měsíců správně levanduli, aby vám v průběhu roku krásně kvetla. Stříhání levandule na jaře má několik pravidel, která se vyplatí dodržet. Levandule vás díky tomu potěší dechberoucí záplavou fialových květů.
Článek
Levandulová pleťová voda: Její výroba je jednoduchá, tvář perfektně zklidní a zároveň osvěží
Levandulová pleťová voda: Její výroba je jednoduchá, tvář perfektně zklidní a zároveň osvěží Levandule patří k oblíbeným bylinkám, které mají spoustu využití. Tato voňavá rostlina podpoří vaše psychické i fyzické zdraví, přijde vám vhod i v péči o váš zevnějšek. Zkuste si vyrobit například domácí levandulovou pleťovou vodu, ke které potřebujete pouhé tři ingredience. Tento čistě přírodní domácí přípravek vaši pleť osvěží a zároveň zklidní.
Článek
Levandulový sirup za studena: Má snadnou přípravu, ale neskutečnou chuť
Levandulový sirup za studena: Má snadnou přípravu, ale neskutečnou chuť Milujete uklidňující vůni levandule? Z této aromatické bylinky se sytě fialovými květy si rozhodně připravte domácí levandulový sirup. Zajímá vás, jak jej vyrobit, aby vám vydržel až do zimy? Vyzkoušejte následující recept na levandulový sirup za studena, který se ani po několika měsících od výroby nekazí.
Článek
Levandulový ocet: Tento zázračný přírodní prostředek, který si jednoduše vyrobíte doma, má univerzální použití
Levandulový ocet: Tento zázračný přírodní prostředek, který si jednoduše vyrobíte doma, má univerzální použití Vykvetla vám na zahradě levandule lékařská? Pokud se nechcete kochat pouze její krásou a vůní, můžete její blahodárné účinky využít také po praktické stránce. Fialové levandulové květy ponořte na několik týdnů do klasického nebo jablečného octa. Získáte tak levný přírodní zázrak, který má opravdu širokou škálu použití.
(1) Načíst více