Jak na kočičí chlupy v bytě? Zbavte se jich díky několika trikům

Jak na kočičí chlupy v bytě? Zbavte se jich díky několika trikům Zdroj: Shutterstock

Chováte doma kočku? V tom případě budete jistě souhlasit s tím, že kočičí chlupy jsou věčný problém. Zvlášť, když vaše kočka nadměrně líná a její srst se mění z letní na zimní a naopak, máte její chlupy takřka všude. A to nejen na koberci a sedačce, ale také na oblečení. Jak se tedy s tímto problémem vypořádat?

Svou kočku pravidelně vyčesávejte

Línání je u koček naprosto přirozenou záležitostí. A proto není od věci, když budete kožíšku svého čtyřnohého přítele věnovat zvýšenou péči zejména na jaře a na podzim, kdy se kočce mění srst. 

V době línání svou kočku vyčesávejte speciálním hřebenem alespoň jednou denně, ať už jde o krátkosrsté, nebo dlouhosrsté plemeno. Mimo dobu línání svou kočku češte ideálně jednou týdně, aby nezapomněla, jak je to příjemné.

Pohlídejte si, aby vaše kočka měla správnou stravu

Přejete si, aby vaše kočka stále nelínala a vy doma nemuseli bojovat se zvířecími chlupy? Pohlídejte si, aby měl váš čtyřnohý mazlíček správnou stravu, která je základem zdravé srsti. Pokud máte pocit, že vaše kočka nadměrně líná, tento problém konzultujte se svým veterinářem, který vám odborně poradí.

Zdroj: Shutterstock Sáhněte po válečcích na oblečení

Pokud doma chováte kočku, bez samolepicích válečků na oblečení to rozhodně nejde. Tyto lepivé válečky, které pořídíte za pár korun, vás spolehlivě během pár sekund zbaví kočičích chlupů na oblečení. Zvlášť, pokud rádi nosíte oblečení v černé barvě, budete za tuto vychytávku velmi rádi. Lepivé válečky vás mimo jiné zbaví kočičích chlupů také na sedačce nebo křesle.

S chlupy na oblečení si poradí i sušička

Jak dále vyzrát nad kočičími chlupy na oblečení? Pomůže vám sušička prádla. Když do ní dáte vyprané oblečení a další domácí textilie, všechny je perfektně zbaví zvířecí srsti, která se usadí v jejím filtru. V bubnu tohoto přístroje totiž proudí horký vzduch, který kočičí chlupy z oblečení velmi snadno vyfouká.

Tip: Nechcete, aby vám nahromaděná zvířecí srst ucpala filtr pračky? Před praním ke špinavému oblečení přidejte čistou houbičku na nádobí. Kočičí chlupy se na ni nachytají a vy se tím pádem vyhnete ucpanému filtru pračky.

Zdroj: Shutterstock Používejte vysavače s vysokým sacím výkonem

Máte-li doma kočku, základním vybavením vaší domácnosti by měl být také klasický vysavač s co nejvyšším sacím výkonem a speciálními nástavci. Vhod vám přijde například hubice s turbokartáčem, která je vhodná přímo na úklid zvířecí srsti. Kočičí chlupy u vás doma spolehlivě odstraní také robotický vysavač, který klidně nechte běžet až dvakrát denně.

Zdroj: Bondcleaninginadelaide.com.au
Autor:
Publikováno: 26. 10. 2021 08:55 Nahlásit obsah