Kategorie Pračka

Článek
Malá holčička se udusila v zavřené pračce. Před týdnem oslavila teprve 3. narozeniny
Malá holčička se udusila v zavřené pračce. Před týdnem oslavila teprve 3. narozeniny Rodinná tragédie se stala ve čtvrtek 12. ledna 2023 v pařížském 20. obvodu. V zavřené, ovšem vypnuté automatické pračce se udusila malá holčička, která teprve před týdnem oslavila třetí narozeniny. Tuto smutnou zprávu přinesl francouzský list Le Parisien, neštěstí vzápětí potvrdila pařížská prokuratura.
Článek
Recept na domácí aviváž, po které bude prádlo voňavé a měkké
Recept na domácí aviváž, po které bude prádlo voňavé a měkké Bez aviváže se dnes už žádná hospodyňka neobejde. Jejím hlavním úkolem je prádlo zjemnit, změkčit a provonět. Přesto však jsou prodávané aviváže směsí chemických látek, které jsou obtížně biologicky odbouratelné. My pro vás proto máme recept na domácí aviváž, která prádlo provoní a navíc vás bude stát jen pár kaček.
Článek
Jak ušetřit peníze a energie při praní prádla? Začněte správně používat pračku
Jak ušetřit peníze a energie při praní prádla? Začněte správně používat pračku Zapínáte pračku automaticky, aniž byste o jejím nastavení nějak více uvažovali? V současné době drahých energií děláte velkou chybu. Změna návyků při praní prádla v pračce totiž dokáže ušetřit elektrickou energii a tím pádem i peníze. Jak tedy správně používat pračku, abyste ulevili rodinnému rozpočtu?
Článek
Kulička z alobalu do pračky zajistí efektivnější praní. Je skvělá také do sušičky prádla
Kulička z alobalu do pračky zajistí efektivnější praní. Je skvělá také do sušičky prádla Alobal má v domácnosti spoustu využití. Nemusíte po něm sáhnout pouze tehdy, když budete péct. Připravte si jednu až tři kuličky z alobalu a vhoďte je spolu se špinavým prádlem do bubnu pračky. Několik kuliček z alobalu vám bude nápomocno také při sušení prádla v elektrické sušičce. K čemu je tento trik dobrý?
Článek
Jak zabránit blednutí prádla? Přidejte do pračky trochu pepře nebo sůl
Jak zabránit blednutí prádla? Přidejte do pračky trochu pepře nebo sůl Je to scénář, který zná snad každý – koupíme si nějaké oblečení, jenže po pár vyprání je jeho barva zcela jiná, než jaká byla na začátku a rázem se z oblíbeného kousku stane věc, která je dobrá leda tak na úklid.
Článek
Chcete, aby ve vaší pračce nebyly plísně a bakterie? Dělejte tuto jednoduchou věc po každém praní
Chcete, aby ve vaší pračce nebyly plísně a bakterie? Dělejte tuto jednoduchou věc po každém praní Nakupujeme stovky přípravků, aby naše pračka byla krásně čistá, nebyla plná vodního kamene, ale zapomínáme na jednu opravdu důležitou a především jednoduchou věc!
Článek
Jak na kočičí chlupy v bytě? Zbavte se jich díky několika trikům
Jak na kočičí chlupy v bytě? Zbavte se jich díky několika trikům Chováte doma kočku? V tom případě budete jistě souhlasit s tím, že kočičí chlupy jsou věčný problém. Zvlášť, když vaše kočka nadměrně líná a její srst se mění z letní na zimní a naopak, máte její chlupy takřka všude. A to nejen na koberci a sedačce, ale také na oblečení. Jak se tedy s tímto problémem vypořádat?
Článek
Jak vyčistit polštář? Bez pračky a sušičky se neobejdete
Jak vyčistit polštář? Bez pračky a sušičky se neobejdete Povlečení měníme a pereme pravidelně, jenže na polštáře zapomínáme a necháváme je řadu měsíců až let bez povšimnutí. Právě v polštářích se ale skrývá spousta nečistot, které mají nepříznivý dopad na zdraví. Jak tedy čistit a prát polštáře? Každý materiál si žádá to své.
Článek
Chyby při praní v pračce, kterými si ničíte oblečení: Které to jsou?
Chyby při praní v pračce, kterými si ničíte oblečení: Které to jsou? Není nic jednoduššího než hodit špinavé oblečení do pračky, přidat prášek, aviváž a stisknout tlačítko. Praní prádla v pračce ale není taková brnkačka, jak se zdá. Její nesprávnou obsluhou totiž můžete nenávratně zničit svoje oblečení nebo zkrátit jeho životnost. Co tedy děláte při praní špatně a jak byste se tomu měli vyhnout? Řekneme vám to!
(1) Načíst více