Tlustice podle Feng Shui: Tato pokojová rostlina vám přinese pozitivní energii i peníze

Tlustice podle Feng Shui: Tato pokojová rostlina vám přinese pozitivní energii i peníze Zdroj: Shutterstock.com

Podle starého čínského učení Feng Shui hrají v našich domovech velmi důležitou roli také pokojové rostliny. Jestliže chcete do svého domu přinést štěstí a hojnost, dejte se na pěstování tlustice vejčité. Tato oblíbená pokojovka dokáže díky oblému tvaru svých listů rozproudit také pozitivní energii.

Tlustice vejčitá: Pokojová rostlina s listy ve tvaru mincí

Staré čínské učení Feng Shui pohlíží na pokojové rostliny jako na důležitý prvek našeho domova. V závislosti na jejich velikosti, tvaru listů a místě, které zaujímají v interiéru, podporují, anebo brzdí proudění pozitivní energie.

Jednou z nejoblíbenějších pokojovek je v rámci Feng Shui tlustice vejčitá neboli Crassula Ovata. Tento vznešený sukulent má krásně zelené a oválné listy ve tvaru penízků. Listy tlustice jsou lesklé, hladké a tuhé a rostlině slouží jako důležitá zásobárna vody. Brzy zjara tlustice vykvétá drobnými růžovými či bílými kvítky, které mají tvar hvězdiček. V závislosti na intenzitě slunečního svitu její zelené listy mnohdy získávají jemně červený okraj.

Zdroj: Shutterstock.com Pozitivní energie v interiéru? Základem je tlustice

Tlustice vejčitá je dle Feng Shui jednou z nejdůležitějších pokojových rostlin, která podporuje proudění pozitivní energie v interiéru. Podle tohoto starého čínského učení tlustice do vašeho domova vnáší také štěstí, přátelskou atmosféru a materiální zajištěnost či bohatství. Tyto vlastnosti tlustice jsou známy po celém světě. I proto se jí přezdívá strom peněz, strom štěstí nebo strom přátelství.

Jestliže chcete, aby vám tlustice vejčitá zajistila zejména finanční úspěch, podle zásad Feng Shui byste ji měli umístit do jihovýchodní rohu svého bytu či domu. Jihovýchod je totiž symbolem bohatství. Každý nový lístek, který tlustici naroste, má pak znázorňovat navýšení vašeho bohatství. A když tlustice vykvete, Feng Shu říká, že můžete očekávat nenadálou výhru či dědictví.

Zdroj: Shutterstock.com Tlustice jako skvělý dárek: Pro novomanžele i čerstvé podnikatele

Ne nadarmo se o tlustici říká, že je stromem štěstí. Právě proto je tato nenáročná, ovšem zároveň vznešená pokojová rostlina výborný dárkem pro novomanžele, kteří vstupují do nové životní etapy. Tlustici jim věnujte u příležitosti svatby či stěhování do nového domova. Tato rostlina jim má přinést společné štěstí, prosperitu i bohatství.

Tlustici vejčitou může darovat také někomu, kdo čerstvě rozjíždí nové podnikání. Prostřednictvím této pokojové rostliny mu popřejete spoustu štěstí i finančních úspěchů. Když tlustice vykvete, symbolizuje také hluboké přátelství. Právě tehdy ji můžete využít jako dárek k svátku či narozeninám, pro někoho z rodiny či ze svých přátel.

Autor:
Publikováno: 3. 2. 2020 10:16 Nahlásit obsah