Kategorie Pokojové rostliny

Článek
Druhy pokojových orchidejí, které zvládne doma pěstovat každý. Za péči se vám odvděčí neskutečnou krásou
Druhy pokojových orchidejí, které zvládne doma pěstovat každý. Za péči se vám odvděčí neskutečnou krásou Pokojové orchideje patří k nádherným ozdobám interiéru. Doma můžete pěstovat například můrovec, cymbidie, denrobie, oncidie nebo miltonie, jejichž květy vynikají rozmanitými tvary a barvami. S těmito exostickými pokojovkami vás seznámíme blíže a přeneseme tipy, jak je úspěšně pěstovat v pohodlí domova.
Článek
Orchidej nekvete. Co dělat?
Orchidej nekvete. Co dělat? Orchideje patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám v českých domácnostech. Když si jednu z rostlinek pořídíme, často se stává, že kvete pouze jednou. Když o ni budete správně pečovat, vaše orchidej bude znovu obsypaná květy. Co tedy dělat?
Článek
Vzácnou monsteru Thai Constellation koupili amatérští botanici v hobbymarketu za 350 korun. Její skutečnou hodnotu odhadli na 18 tisíc
Vzácnou monsteru Thai Constellation koupili amatérští botanici v hobbymarketu za 350 korun. Její skutečnou hodnotu odhadli na 18 tisíc Britský pár Harry Langstaff a Amy Biffová se společně vydali do hobbymarketu B&Q na nákup pokojových rostlin. Čekal zde na ně ovšem opravdový unikát, se kterým rozhodně nepočítali. V obchodě objevili monsteru Thai Constellation, která byla k dostání v přepočtu za pouhých 350 korun. Skutečná cena této vzácné rostliny je však několikanásobně vyšší.
Článek
Jak správně zalévat orchidej? Zálivka této oblíbené pokojovky má svá pravidla
Jak správně zalévat orchidej? Zálivka této oblíbené pokojovky má svá pravidla Jakým způsobem, jak často a v kterou denní dobu zalévat orchidej, abyste se mohli stále těšit z její krásy? Pokud doma pěstujete orchideje, vyplatí se na tuto otázku znát přesnou odpověď. Špatně provedenou zálivkou totiž můžete své orchideji naopak velmi ublížit.
Článek
Pokojové rostliny, které vám v novém roce přinesou peníze a štěstí: Pěstujte tlustici, zamioculcas, domácí štěstí a lucky bamboo
Pokojové rostliny, které vám v novém roce přinesou peníze a štěstí: Pěstujte tlustici, zamioculcas, domácí štěstí a lucky bamboo Chtěli byste být v novém roce šťastnější nebo mít víc peněz? S ohledem na staré čínské učení Feng Shui byste si měli domů pořídit ty správné pokojové rostliny, které produkují kýženou pozitivní energii. Které z pokojovek vám tedy přinesou peníze a štěstí?
Článek
Pěstování pouštní růže: Tato sukulentní pokojová rostlina milující teplo a sucho vás potěší krásnými květy i v zimě
Pěstování pouštní růže: Tato sukulentní pokojová rostlina milující teplo a sucho vás potěší krásnými květy i v zimě Pouštní růže neboli Adenium obesum pocházející z Arábie a tropické Afriky patří v posledních letech k velmi oblíbeným pokojovým rostlinám. Tento tropický sukulent, který si libuje v teple a suchu, vás potěší svou krásou během zimních měsíců i v suchém vytápěném domě či bytě. Jak na pěstování pouštní růže, aby vám dělala co největší radost?
Článek
Brambořík je oblíbená vánoční květina. Jak se o něj starat, aby vám kvetl každé Vánoce?
Brambořík je oblíbená vánoční květina. Jak se o něj starat, aby vám kvetl každé Vánoce? Mezi oblíbené vánoční květiny patří nejen vánoční kaktus či vánoční hvězda. Sváteční atmosféru dodá českým Vánocům také nadpozemsky krásný brambořík. Chcete si uchovat krásu bramboříku po celý adventní čas? Máme pro vás tipy, jak se o tuto křehkou vánoční rostlinu s oslnivými květy starat.
Článek
Nejlepší pokojové rostliny do koupelny: Milují vlhkost a nevadí jim nedostatek světla
Nejlepší pokojové rostliny do koupelny: Milují vlhkost a nevadí jim nedostatek světla Pokojové rostliny do koupelny se v českých domovech těší stále větší popularitě. Poohlížíte se po pokojovkách do koupelny i vy? V tom případě počítejte s tím, že ne každé rostlině se bude v této místnosti dařit. Váš výběr by měl směřovat na pokojové rostliny, které milují vlhkost a nevadí jim ani nedostatek světla. Pro které druhy se rozhodnout?
Článek
Pěstování řasokoule: Tato vodní rostlinka je jako domácí mazlíček, potřebuje lásku a mazlení
Pěstování řasokoule: Tato vodní rostlinka je jako domácí mazlíček, potřebuje lásku a mazlení Řasokoule zelená je hitem českých domácností. Tuto vodní rostlinu si oblíbili nejen dospělí, ale také děti. Velkým bonusem je, že pěstování řasokoule je nenáročnou záležitostí. Stačí, když dodržíte několik základních pravidel a řasoukoule se stane moderní zelenou ozdobou vašeho domova. Jak se tedy o řasokouli starat?
(17) Načíst více