Životní lásku nejčastěji nacházíme mezi 27 a 35 lety. S hledáním pravého partnera bychom však měli začít o něco dříve

Životní lásku nejčastěji nacházíme mezi 27 a 35 lety. S hledáním pravého partnera bychom však měli začít o něco dříve Zdroj: Shutterstock.com

Čekáte stále na pana pravého, který nepřichází? Taková první láska i další vztahy, kterými dnešní lidé prochází, když jim je „náct“, jen málokdy trvají celý život. Právě na tuto skutečnost si posvítila matematička z University of London Hannah Fryová, která v rámci svého výzkumu došla k tomu, že ta pravá láska k nám přichází mezi 27 a 35 lety.

Matematika lásky: Jak najít životního partnera?

Matematička Hannah Fryová přednáší na University of London. Je navíc autorkou populární knihy The Mathematics of Love (Matematika lásky), v níž na základě matematických výpočtů a teorií podložených praktickým výzkumem radí, jak v životě najít dokonalého partnera. Tato žena zjistila, že pana pravého, který bude stát po celý zbytek života po našem boku, nejpravděpodobněji potkáme mezi 27 a 35 lety.

Vztahy, které podle ní založíme mezi tímto životním obdobím nebudou tak pevné a intenzivní. Hannah Fryová tvrdí, že do 27 let věku bychom si měli přesně ujasnit, co od života chceme, co je pro nás přijatelné, a co nikoliv. Po 35 letech je naopak hledání životního partnera těžší s ohledem na naše postavení, zajištěnost i počet neúspěšných vztahů, které máme za sebou.

Zdroj: Shutterstock.com Matematika i láska jsou o vzorcích

Hannah Fryová poukazuje na to, že matematika a láska jdou ruku v ruce. Říká, že láska, stejně jako celý náš život, je plná vzorců. A právě matematika tyto vzorce studuje. Tato matematička rozvinula také teorii diskrétního výběru, ve které radí, jak postupovat, pokud chcete opravdu najít partnera na celý zbytek života. Jaký přístup například doporučuje?

1. S rozhodnutím, že se chcete trvale usadit, začněte až poté, co dosáhnete 22 let. Právě po uplynutí této doby se začněte poohlížet po pravé lásce. Jestli máte vztahy od 17 let a předem jste se rozhodla, že byste se chtěla vdát do 30 let, randění byste měla věnovat ideálně 37 procent tohoto období.

2. Kolem 22 let byste měla přibrzdit. V tomto období už byste měla mít představu o tom, jakého partnera do života chcete a potřebujete.

3. Pokud jdete do společnosti vyhlížet pana pravého, choďte s kamarádkami, které jsou o něco méně atraktivnější než vy. Může vám to přinést výhody.

4. Neskrývejte své nedostatky. Jestliže muži posíláte svou fotku online cestou, buďte přirozená a rozhodně se vyhněte jakékoliv retuši. Musí vás přijmout takovou, jaká jste. I s vašimi nedostatky.

Zdroj: Metro.co.uk Láskou se zabývají i další matematici

Láska jako taková se objevila v hledáčku také dalších matematiků. Například matematik James Murray a psycholog John Gottman vytvořili speciální matematický vzorec, který se týká partnerských vztahů a spokojenosti v manželství. Vědci pomocí tohoto vzorce zkoumali náladu dvou partnerů, když jsou spolu a také když je každý z nich sám. Následně pozorovali, jak se tyto nálady vzájemně ovlivňují. James Murray a John Gottman došli k zajímavému zjištění: Manželské páry, které se na základě tohoto vzorce častěji dostávaly do spirály negativity, se nakonec rozvedly.

Prozradíte nám do komentářů, v kolika letech jste potkali svou životní lásku, se kterou dosud tvoříte pár?

Autor:
Publikováno: 24. 1. 2020 11:55 Nahlásit obsah