Kategorie Pokojové rostliny

Článek
Přesazování orchideje si správně načasujte. Dejte si záležet i na výběru květináče a substrátu
Přesazování orchideje si správně načasujte. Dejte si záležet i na výběru květináče a substrátu Pěstujete orchideje? Jestliže se tato vznešená pokojová rostlina rozroste a bude příliš prokořeněná, je důležité její přesazení do větší nádoby. Přesazování orchideje má svá pravidla, která se vyplatí dodržovat. Jedině tak vám tato oblíbená pokojovka nádherně pokvete i nadále.
Článek
Tip na domácí zálivku, po které vám vaše květiny jen porostou
Tip na domácí zálivku, po které vám vaše květiny jen porostou Známe to jistě všichni – doneseme si domů krásnou kytku, staráme se o ni, dostatečně ji zaléváme a přesazujeme, ale ona ne a ne růst, ba naopak nám začne vadnout. Najednou z krásné kvetoucí kytky je něco neurčitého, co spíše vypadá jako uschlé koště.
Článek
Pěstování vánočního kaktusu je věda. Co dělat, aby vám vykvetl o Vánocích
Pěstování vánočního kaktusu je věda. Co dělat, aby vám vykvetl o Vánocích Máte doma vánoční kaktus a chtěli byste, aby vám tentokrát vykvetl na Štědrý den? Tato oblíbená pokojová rostlina vás nepřekvapí svými květy jen tak sama od sebe. Základem je její správné pěstování. Co tedy dělat, abyste měli díky rozkvetlému vánočnímu kaktusu ještě krásnější Vánoce?
Článek
Pěstování tlustice vejčité zvládne i začátečník. Tato pokojová rostlina je indikátorem zdraví a má spoustu léčebných vlastností
Pěstování tlustice vejčité zvládne i začátečník. Tato pokojová rostlina je indikátorem zdraví a má spoustu léčebných vlastností Tlustice vejčitá neboli Crassula Ovata patří v současnosti k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám. Nádherně se totiž vyjímá v moderních interiérech. Tento sukulent se vám navíc za správnou péčí odmění spoustou zdravotních benefitů. O kterých příznivých účincích tlustice vejčité na lidské zdraví jste neměli ani potuchy?
Článek
Jak pěstovat dracenu, aby se stala ozdobou vašeho domova: Dracaena marginata naroste do výšky při dodržení několika pravidel
Jak pěstovat dracenu, aby se stala ozdobou vašeho domova: Dracaena marginata naroste do výšky při dodržení několika pravidel Dracena patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám současnosti a s přehledem ozdobí i ten nejmodernější interiér. Tato nepravá palma s úzkými dlouhými listy může u vás doma narůst do výšky dvou až tří metrů. Musíte se o ni ovšem správně starat. Pokud jste si pořídili oblíbený druh Dracaena marginata, jeho pěstování má hned několik pravidel.
Článek
Zápalky do květináče: Fígl našich babiček, jak zachránit chřadnoucí pokojové rostliny
Zápalky do květináče: Fígl našich babiček, jak zachránit chřadnoucí pokojové rostliny Rady, jak pěstovat pokojové rostliny, se v řadě českých rodin dědí z generace na generaci. Možná si ještě vzpomenete na to, jak vám vaše babička radila, abyste ke chřadnoucí rostlině zapíchli hlavičkou dolů hned několik zápalek. A mělo to pádný důvod.
Článek
Tlustice podle Feng Shui: Tato pokojová rostlina vám přinese pozitivní energii i peníze
Tlustice podle Feng Shui: Tato pokojová rostlina vám přinese pozitivní energii i peníze Podle starého čínského učení Feng Shui hrají v našich domovech velmi důležitou roli také pokojové rostliny. Jestliže chcete do svého domu přinést štěstí a hojnost, dejte se na pěstování tlustice vejčité. Tato oblíbená pokojovka dokáže díky oblému tvaru svých listů rozproudit také pozitivní energii.
Článek
Hnojivo z banánové slupky přinutí orchideje, aby znovu vykvetly: Těšte se na záplavu pestrobarevných květů
Hnojivo z banánové slupky přinutí orchideje, aby znovu vykvetly: Těšte se na záplavu pestrobarevných květů Orchideje patří k nejvznešenějším pokojovým rostlinám. Ovšem jak jsou krásné, tak jsou i rozmarné. Jestli vám orchidej naposledy kvetla před několika měsíci a nyní ji zdobí pouze zelené listy, k opětovnému vykvetení ji přinutíte i díky banánové slupce. Ta totiž obsahuje spoustu důležitých živin, které orchidej podpoří v jejím dalším kvetení.
Článek
Co s vodou z vařených vajec? Tato tekutina má využití doma i na zahradě
Co s vodou z vařených vajec? Tato tekutina má využití doma i na zahradě Co uděláte s vodou, která vám zůstala po vařených vejcích? Pokud ji vylijete do dřezu, je to velká škoda. Tuto tekutinu totiž můžete ještě dále zužitkovat. Do vody se totiž při vaření vajec uvolňují zejména ionty vápníku, ale i další minerální látky. Voda z vařených vajec je tak výborným hnojivem pro pokojové i zahradní rostliny.
(6) Načíst více