Slovenští rodiče sdíleli nesmyslný požadavek jedné mateřské školky: Každé dítě má dle seznamu pomůcek přinést 100 kusů plastových kelímků

Slovenští rodiče sdíleli nesmyslný požadavek jedné mateřské školky: Každé dítě má dle seznamu pomůcek přinést 100 kusů plastových kelímků Zdroj: Shutterstock.com

Máte doma dítě školou nebo školkou povinné? Potom jste začátkem školního roku jistě obdrželi seznam pomůcek, které si má vaše dítě přinést z domova. Na tomto seznamu často figurují pastelky, lepidlo či papírové kapesníčky. Do jedné slovenské školky si však každé dítě má přibrat i 100 kusů plastových kelímků. Co na tento zvláštní požadavek říkáte?

Seznam pomůcek do mateřské školy: Plastové kelímky jako přešlap

V době, kdy se ochrana životního prostředí stává tématem číslo jedna, obdrželi rodiče jedné nejmenované slovenské mateřské školy naprosto nesmyslný požadavek. Kromě bačkůrek, pyžama, náhradního oblečení, kapesníčků a toaletního papíru, si každé z dětí mělo do školky přinést také po 100 kusech plastových kelímků.

Rozhořčení rodiče neváhali a okamžitě tento kontroverzní seznam pomůcek nasdíleli na sociálních sítích. Jelikož se v současnosti po celé Evropě omezuje používání jednorázových plastových výrobků, byli požadavkem školky velmi rozčarováni.

Zdroj: Facebook.com | Human Health Institute - Inštitút pre Ľudské zdravie

Tisíce spotřebovaných jednorázových kelímků v průběhu jednoho školního roku

Sami si představte situaci, že je v jedné třídě mateřské školy 20 až 25 dětí. Menší mateřskou školu, která má několik tříd, pak může navštěvovat až 75 dětí. Všechny děti vynásobte stem a dojdete k alarmujícímu číslu, které představuje počet plastových kelímků spotřebovaných dětmi v průběhu jednoho školního roku.

Ohradil se i slovenský Institut pro lidské zdraví

Že jde opravdu o neuvážený požadavek dokazuje fakt, že tento kontroverzní seznam povinných pomůcek sdílel na svém facebookovém profilu také slovenský Institut pro lidské zdraví.

„Tohle jsou požadavky na rodiče na jedno dítě při jeho nástupu do školky. Takhle vychováváme své děti a jdeme jim příkladem už od jejich útlého věku? Kam to dospěje později, když jim už teď ukazujeme takové nesmysly? Nebo když se nám už podařilo uzákonit zákaz prodeje jednorázového plastu, tak je potřeba ještě vyprázdnit sklady? Takto chráníme životní prostředí a planetu? Nám se to jednoznačně nelíbí!“ vyjádřil se k seznamu pomůcek jedné nejmenované slovenské školky Institut pro lidské zdraví.

Zdroj: Shutterstock.com Právě tomuto institutu poslala fotku seznamu pomůcek jedna naštvaná maminka. Slovenský institut pro lidské zdraví tak přesně ví, o kterou slovenskou mateřskou školku se jedná, nechce ovšem zveřejnit její identitu. Podle tohoto institutu by to bylo zbytečné přilévání oleje do ohně. V současnosti o tomto problému ví i vedení slovenského města, ve kterém se daná školka nachází, a celá nešťastná záležitost s plastovými kelímky směřuje ke zdárnému vyřešení.

Objevili jste na seznamu pomůcek do školy či do školky také nějakou neobvyklou položku, nad kterou jste jenom nevěřícně kroutili hlavou? Svěřte se nám se svými zkušenostmi do komentářů.

Autor:
Publikováno: 4. 9. 2019 14:04 Nahlásit obsah